Lakefield College Kanada’da Lise

Lakefield Lisesi, kuruluş yılı olan 1879’den bugüne Kanada’nın önce gelen ve ismi en çok bilinen okullarından olmuştur. Okulun lokasyonu Toronto’dan yaklaşık 150 km uzaklıktaki Lakefield kasabasındadır. Göl kenarında bulunan okul kampüsünde, basketbol sahası, spor sahaları, tenis kortları ve kapalı spor salonu bulunmaktadır. Okulun 2013 verilerine göre 250 yatılı, 110 gündüz olmak üzere yaklaşık 350 öğrenci eğitim almaktadır.

Okulda eğitim alan kişiler arasında dünyada bilinen insanlar ve onların çocukları da bulunmaktadır. Lakefield Lisesi, 1997 yılından bu yana dört Rhodes bilim adamı mezun etmiştir ve mezunları arasında İngiltere Prensi Andrew ve yine İspanya Kralı Juan Carlos’un üç çocuğu bulunmaktadır.

Özenilerek ve geleceği hedefleyen bir bakış açısıyla hazırlanan akademik programlar öğrencileri özellikle Üniversitelere son derece yeterli olarak hazırlamaktadır. Öğrencilerin akademik başarıları kadar sosyal ve sportif anlamda da etkili olmalarının önemini bilen okulda; Basketbol, Voleybol, Yelken, Hockey, Futbol, Kayak, Dans ve Yoga benzeri bir çok sportif alternatif de bulunmaktadır.

Lakefield College Eğitim Ve Stratejik Planlama

Okulun en önem verdiği sistemlerden birisi de; Stratejik Planlamadır. Bu bakış açısında amaçlanan unsurlar; öğrencilerin “Hayal ettikleri şekilde!” ve “Kurdukları ilişkiler sonucunda!” unsurlarıyla öğrencilerin başarılı olmalarını sağlamaktır. Bu bakış açılarıyla öğrenciler uluslar arası fırsatları görerek geleceklerini daha geniş bir bakış açısıyla planlayabilmektedir.

Lakefield College Kanada’da Lise Eğitim Ücretleri

  • Yıllık Ücret (Uluslararası Öğrenciler / Yatılı) – 63.500 CAD
  • Yıllık Ücret (Uluslararası Öğrenciler / Konaklamasız) – 32.000 CAD

Kanada’da Lise Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın


Kanada Liseleri için tıklayın