LCI Üniversitesi Barcelona, 5 kıtada bulunan ve şu anda dünya çapında 15.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 23 yüksek öğretim kampüsü ve yaklaşık 2500 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip Kanadalı bir ağ olan LCI Education’ın bir üyesidir.

LCI Education, 1959 yılında kurulmuştur. LCI Barcelona, mükemmellik ve global vizyonuyla tanınan tasarım profesyonellerini eğitiyor. Lci Bercelona, grafik tasarım, ürün tasarımı, moda tasarımı ve yaz kursları alanında eğitim vermektedir.

LCI Barcelona, eğitim  metodolojilerini deneyim ve profesyonel uygulamaya dayalıdır. Sosyal, kültürel ve ekonomik bağlamla yakından bağlantılı dinamik ve sürekli güncellenen bir eğitim platformu sunmaktadır. Özellikle öğrencileri kariyer odaklı bir eğitim sunmaktadır.

LCI Barcelona, lisans programı olarak moda tasarımı, ürün tasarımı, iç tasarım ve grafik tasarımda eğitim vermektedir. Eğitim dili İngilizce ve İspanyolca’dır.  Yüksek lisans programları 15’den fazla programda eğitim vermektedir.

LCI Barcelona üniversite programları kabul şartları; öncelik İngilizce okumak için en az B2 seviyesinde bir yeterliliğinizin olması gerekmektedir. Bu yeterliliği TOFEL,IELTS dil belgenizin olması gerekmektedir. Üniversite programlara kabul etmeden önce kendi bünyesinde bir sınav yapmaktadır. Ayrıca, sınava hazırlı için 1 haftalık kurs da verilmektedir. Üniversite yüksek lisans programları için de bir sınav yapmaktadır. Yüksek lisans programları için portfolyo zorunlu değildir. Ancak hazırlanması tavsiye edilir. Üniversite yıllık maliyetleri lisans programları 9000 Euro’dur. Yüksek lisans programları için de 11.000 Eruo’dur.


İspanya’da Üniversite detaylı bilgi için tıklayın