litvanya-universite-tip-eczacilik-veterinerlik

Litvanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Bölümü, (Litvania University of Health) Litvanya’da Yüksek Öğrenim alanında yeni ortaya çıkmış bir bölümdür. 30 Haziran 2010 tarihinde, Litvanya Cumhuriyeti, Seimas (TBMM), Tıp (KMÜ) ve Litvanya Veteriner Akademisi (LVA) Kaunas Üniversitesini birleştirme kararı almıştır. Bu şekilde alınan bir karardan sonra da ortaya çıkan sonuç ise; LSMU, KMÜ ve LVA geleneklerinin birleşmesi bu kurumu Litvanya’nın en iyi biyomedikal bilimler yüksek öğrenim kurumu haline getirmiştir.

Litvanya’daki tüm bu kurumlar birlikte çalışarak birbirlerine entegre olmuşlardır. LSMU; Tıp Akademisi ve Veterinerlik Akademisi olarak 2 farklı akademiden oluşmaktadır.

Litvanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Bölümünde eğitim alan Tıp, Odontoloji ve Hemşirelik öğrencileri, Baltık Devletlerinin en büyük kurumu olan Hastanelerde 1200’den fazla doktor ve kalifiye personeliyle her yıl 80000 hastanın tedavisini gerçekleştirmektedir. Bu durumda öğrencilerin daha fazla hastayla görüşeceği anlamına gelmektedir. Öğrenciler bu kurumda küresel standartlara uygun tedavilerin nasıl yapılacağını ve yenilikçi teşhisleri ve ilerici yöntemleri kendileri pratik etmektedir.

Okul, QS Dünya Sıralaması 600+ sıralamasındadır. 110 yıllık bir tecrübeyle öğrencilerine hizmet veren kurum, her yıl ortalama 550 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Litvanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Bölümünden mezun olan kişiler genellikle ABD, İngiltere ve Kanada gibi kendini ispatlamış ülkelerde çalışmaktadır.

Litvanya Sağlık Bilimi Üniversite Bölümleri ve Ücretleri

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları ( İngilizce )  

TIP

12 Sömestr10,000

Odontology ( Dişçilik )

10 Sömestr12,000

Eczacılık

10 Sömestr6,000

Veterinerlik

11 Sömestr6,000
Hayvan Gıda Güvenliği ( Veterinary Food Safety )8 Sömestr4,300

Hemşirelik

8 Sömestr4,500
Yüksek Lisans Programları ( İngilizce )  
Halk Sağlığı ( Public Health )4 Sömestr3,940
Lifestyle Medicine3 Sömestr9,930