Liverpool Dil Okulları

Liverpool dil okulları özellikle İngiltere’de Türk öğrenci oranının düşük olması sebebiyle öğrencilerimiz tarafından tercih edilen bir şehirdir. İngiltere’nin Liverpool şehri ülkenin kuzeybatısında bulunmaktadır ve bir liman şehridir. Liverpool şehrinde iki tane büyük üniversite bulunmaktadır. Liverpool Üniversitesi ve John Moores Üniversitesi dünyanın birçok yerinden öğrencilerin eğitim almaya geldikleri üniversitelerdir.

Liverpool dil okullarını tercih eden öğrenciler İngiltere’ye gittiklerinde dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerle arkadaşlık kurmaktadır. Bu da Türk öğrencilerin İngilizce pratik yapmak için çok fazla şanları olacağı anlamına gelmektedir.

Neden Liverpool’da İngilizce Eğitim?

Öncelikle Liverpool şehri müzik ve sanatla iç içe olacağınız bir şehirdir. Dünyanın en çok bilinen gruplarında olan Beatles grubunun Liverpool’lu olması şehrin havasını tamamen değiştirmiştir.

Sporla aranız iyiyse ve özellikle futbol seviyorsanız Liverpool zaten sizin ilginizi çoktan çekmiş demektir. Liverpool’un Manchester şehrine yaklaşık 50 km uzaklıkta olması da aynı zamanda Manchester maçlarını da rahatlıkla izleyebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Ekonomik Şehir

Liverpool şehri diğer İngiltere şehirlerine göre biraz daha ekonomik bir şehirdir. İngilizce dil eğitimi için Liverpool’u tercih eden öğrenciler konaklama ücretleri ve  ulaşım ve sosyal yaşam giderleri konusunda daha ekonomik bir hayatla İngilizce öğrenme şansı yakalarlar.

Öğrenci Şehri

Liverpool şehri öğrenci şehri olduğundan yapılacak çok fazla sosyal aktivite bulunmaktadır. Liverpool’da yapılacak çok şey vardır ve kesinlikle sıkılmadan güzel zaman geçirerek öğrenirsiniz İngilizceyi.

Bunlar Liverpool şehri için ilk başta akla gelen özellikler denilebilir. Liverpool şehrini daha iyi anlamak ve yaşamak için mutlaka görmeniz gereken İngiltere şehirlerinden.

Liverpool’daki dil okulları

Kaplan Liverpool Dil Okulu