Los Angeles dil okulları, Los angeles New York’tan sonra Amerika’nın ikinci büyük kentidir. 1.202 km2’lik bir alanı kaplayan Los Angeles, dünyanın en büyük yüzölçümlü kentlerinden birisidir. San Gabriel Dağları ile Büyük Okyanus arasındaki geniş bir kıyı ovasına kurulmuştur. Yıl boyunca ılıman bir iklimi olan kentte sis eksik olmamaktadır. Kentin ilk kurulduğu alanı da kapsayan Los Angeles kent merkezi, günümüzde kentin doğu bölümünde kalmıştır.

İngilizce Dil eğitimi

Burası bir iş ve alışveriş merkezi olmanın yanı sıra, Old Plazadaki ve Olvera Sokağı’ndaki Meksika dükkânları ve lokantalarıyla çok renkli bir yerdir. Kentin en yüksek gökdeleni olan United California Binası ve sanat gösterilerinin yer aldığı Müzik Merkezi de bu bölgededir. Japonların oturduğu Little Tokyo ve kentteki Çinlilerin yaşadığı Chinatown da kent merkezinin yakınındadır. Broadway Caddesi, Universal Studios, Hollywood gibi dünyaca bilinen yerlerin bulunduğu Los Angeles’ta çok fazla sosyal etkinlikten yararlanabilirsiniz.


Los Angeles Dil Okulları

Amerika’da İngilizce dil eğitimi almayı düşünen adayların ilk tercihleri arasında yer alan şehirde her isteğe ve bütçeye uygun dil okulları bulunmaktadır. Türkiye temsilciliğini yaptığımız dil okullarına başvuru ve vize işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirmekteyiz.

College of English Language

California Language Academy

Polly Language Institute

Mentor Language Institute

EC English Los Angeles


Dil Okulu Fiyatları

Los Angeles dil okulu fiyatları seçtiğiniz okul, program ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Program süreniz uzadıkça haftalık kurs ücreti düşmektedir.

Los Angeles Dil Okulu ücretleri için tıklayın

Los Angeles’da Konaklama

Los Angeles şehri Amerika’nın batısında en gelişmiş ve kalabalık şehir diyebiliriz. 1300 m2 lik yüz ölçümü (İstanbul2un 5’te 1’i) ve 4 milyon (İstanbul’un 4’te 1’i) nüfusa sahip olan şehirde konaklama fiyatları sahil kesimlerinde downtown denilen iç kısımlara göre daha pahalıdır.

Los Angeles’da Gezilecek Yerler

1. Santa Monika

2. Venice Beach

3. Malibu Plajı

4. Universal Studios

5. Six Flags

6. Hollywood

7. Beverly Hills

8. Griffith Observatory (Gözlem Noktası)

9. UCLA(Kaliforniya Üniversitesi)

10. Downtown(Şehir Merkezi)

11. Staples Center

12. Walt Disney Konser Salonu

13. Küçük Tokyo

14. Çin Mahallesi

15. Exposition Park