Lübeck ÜniversitesiLübeck Üniversitesi, 1973 yılında kurulan Lübeck Üniversitesi, Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinin teknik eğitim veren üniversitelerinden birisidir. Ünversite, bir kuzey üniversitesi olmasının yanısıra, Almanya’nın özellikle tıp ve bilim odaklı öğrenim hizmeti veren üniversitelerinden birisi olarak tanınmaktadır.

Lübeck Üniversitesi, sayısal ve teknik alanlarda yoğun olarak öğrenim hizmeti verdiği için, öğrencilerine teorik eğitimin yanı sıra, aynı zamanda pratik ve uygulama imkanları da tanımaktadır. Üniversite, sağlık ve tıp alanında, birçok methodun geliştirilmesi konusunda öncülük eden bir üniversitedir. Bu konuda çeşitli dallarda akademik araştırma merkezlerine sahiptir. Üniversite, öğrencilerine oldukça çeşitli staj imkanları sağlama olanağına da sahiptir.

Lübeck üniversitesi, 3900 öğrenciye, lisans ve yüksek lisans derecelerinde hizmet vermektedir. Üniversitenin öğrenci sayısı az olmasına rağmen, akademik alanlarında Avrupa’da tanınmakta ve üniversitenin araştırmaları, akademisyenler tarafından takip edilmektedir.

Üniversite, oldukça geniş kampüs imkanlarına da sahiptir. Öğrencileri için donanımlı bir kampüs ortamına sahip olan üniversitenin kampüsünde tiyatro, sinema ve müze gibi imkanların yanısıra, geniş kongre salonları mevcuttur. Almanya üniversiteleri arasında daha çok sayısal alanları ile ön plana çıkan üniversitede her yıl öğrenci sayısı daha da artmaktadır.

Lübeck Üniversitesi, Almanya’nın kuzeyinde Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan ve bir liman kenti olan Lübeck şehrinde bulunmaktadır. Kent aynı zamanda, ortaçağ kültürünü yansıtan birçok farklı tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca dünyanın en iyi tatlı lezzetleri arasında seçilen, Marzipan pastası bu şehirde yapılmaktadır ve Lübecker Marzipan-Speicher adlı 4 katlı bir merkezi bir pastahanesi bu şehirde bulunmaktadır.


Almanya’da Üniversite detaylı bilgi


Almanya Üniversiteleri için tıklayın