Macaristan'da işletme ve ekonomi yüksek lisans

Macaristan’da işletme ve ekonomi yüksek lisans, Avrupa’da işletme master ı (MBA) veya ekonomi üzerine dünyacada bilinen üniversitelerde master eğitimi almak isteyenler için oldukça ekonomik bir seçenek olan Macaristan en iyi seçenekler arasında.

Türkiye’de lisans eğitiminden mezun olan öğrencileri iş dünyasında çetin ve zorlu bir çalışma ortamı bekliyor. Değişen dünya ve şartlar ile her sene mezun olan binlerce öğrenciyi sürprizler bekliyor. Kendileri ile bu iş arama sürecinde yarışan birçok öğrenci kendilerini yüksek lisans ve sertifika gibi programlarla geliştirmesi gerekiyor. Yüksek lisans ve sertifika programlarında yurtdışında üniversiteleri tercih eden öğrencilerin hem dil hem de diploma açısından birçok artıları oluşuyor.

Yurtdışıda üniversite seçeneklerinden biri olan Macaristan, diğer birçok Avrupa ülkesine nazaran çok daha ekonomik seçenekler sunmaktadır. Dünyaca tanınmış üniversiteleri ile ekonomik yaşam ve üniversite maliyetleri ile Macaristan, yüksek lisans eğitimi için tüm dünya ülkelerinden öğrencilerin tercih ettiği bir lokasyondur.

Öğrencilerin Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimi alacağı üniversiteler, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan, birçoğu devlet üniversitesi olan ve kalitesini kanıtlamış olan okullardır. Macaristan’da ekonomi – işletme alanında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin, Türkiye’de ALES’e da girmelerine veya YDS’ye girmelerine gerek yoktur. Yabancı dili iyi olmayan öğrenciler, Macaristan’da yüksek lisans eğitimine başlamadan önce dil hazırlık alabilmektedir.

Macaristan’da işletme – ekonomi (MBA) yüksek lisans

IBS (International Business School)


Corvinus Üniversitesi Yüksek Lisans


Debrecen Üniversitesi Yüksek Lisans


Pecs Üniversitesi Yüksek Lisans