750px-Flag_of_MarylandMARYLAND

Maryland, Amerika’nın orta-atlantik bölgesinde kalan bir eyalettir.Başkenti Annapolis, en büyük kenti Baltimore’dur.Amerika’nın ortalama hane geliri en yüksek eyaletidir.Çok sayıda work and travel öğrencisi bu eyalete yazlarını geçirmek için giderler.

Eyalet özellikleri:

2.iş bulma olanağı: Kolay
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %6
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$8.5-$11
Konaklama masrafı(Haftalık): $80-$105

Ocean City Maryland

Ocean City Maryland Nasıl Gidilir?

Maryland eyaletinde farklı şehirlerde iş seçenekleri vardır ancak hem giden öğrenci sayısı hemde sahil kenti olması ile en ünlüsü Ocean City’dir.Ocean City,Amerika’nın en ünlü tatil kasabalarından birisidir. Yerel insanı az, kışları sakin geçen bu şehir, nisan ayının ortalarından eylül ayının sonlarına kadar olan zamanda iç ve dış turist akımıyla çok hareketlenen bir sahil şehridir.Her yaz binlerce work and travel öğrencisi yazlarını geçirmek için buraya gelirler.Çok sayıda farklı iş seçeneği,sahili,çok sayıda etkinli ve eğlence parklarıyla Ocean City, buraya giden öğrenciler için unutulmaz bir yaz yaşatır.

Maryland eyaletinde gezilecek yerler:

US Naval Academy(Annapolis),The Walters Art Museum(Baltimore),National Aquarium(Baltimore),Antietam National Battlefield(Sharpsburg),Historic Ships(Baltimore),Museum of Art(Baltimore).