Mentor College Kanada Lisesi, Toronto’da 1982 yılında kurulmuş olan Mentor College çok farklı yaştan öğrencilere eğitim vermektedir. Mentor College’de öğrenciler 3 farklı eğitim düzeyinde, yaş ve tecrübeye göre sınıflandırılmıştır. Bunlar; İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimi şeklindedir. Üç eğitim şeklinde de eğitim alan öğrenciler Ontario Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu müfredata göre eğitim almaktadır.

Mentor College Kanada Lisesi’nin öğretmen kadrosu; deneyim, tecrübe ve en önemlisi bilgiye göre seçilmiş son derece seçkin eğitmenlerdir. Okulun tüm eğitimleri öğrencilere karşı son derece ilgili ve sıcaktır. Bu eğitim sistemi bakış açısıyla eğitim alan çocuklarda tabi ki ilerleyen yıllarda hayata bakış ve vizyon anlamında son derece gelişmiş kişiler olmaktadır. Mentor College’de eğitim alan öğrencilere özellikle tüm potansiyellerini ortaya çıkarmak için son derece etkili eğitimler sunulmaktadır.

Eğitim Metodu

Öncelikle Mentor College, öğrencilerine, pozitif bir bakış açısı kazandırmakta ve bu sebeple öğrencilerin öğrenme heveslerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Okul, özellikle eğitim kalitesinin çok yüksek olduğu bir ülkede eğitim verdiğinden minimum seviyesi %65 olan bir başarı oranına sahiptir. Eğer bu oranın altına düşen bir öğrenci olursa o öğrenciyle ilgili özel bir araştırma yapılarak öğrencinin eksiklerini tespit ederek onu da mümkün olan en yüksek seviyeye çekmeyi amaçlamaktadır. Özellikle Lise öğrencileri %60’lık bir başarıyı final sınavlarında vermek durumundadır.

Mentor College Lise Ücretleri

  • Ana Okulu Öğrencileri (4. Sınıf – Birincil Bölüm) – 15.500 CAD
  • 5. Ve 8. Sınıflar (Orta Düzey Bölüm) – 16.120 CAD
  • 9. Ve 12. Sınıflar (Lise Bölümü) – 17.660 CAD
  • 9. Ve 12. Sınıflar Uluslararası Program (ESL Desteği Olmadan!) – 19.660 CAD
  • 9. Ve 12. Sınıflar Uluslararası Programı (ESL Desteği İle!) – 21.660 CAD

Kanada’da Lise Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın