MISSISSIPPI

Mississippi, Amerika’nın güneyinde kalan bir eyalettir.Eyaletin neredeyse tamamı ya ağaçlarla kaplı yada tarım arazisidir. Amerika’nın popülasyon anlamında 32. eyaletidir.Toplam nüfus neredeyse New York City’nin Brooklyn ilçesi kadardır.En büyük ve başkent Jackson şehridir.Mississippi kişi başı yıllık milli geliri en düşük eyalettir.Work and travel anlamında az sayıda öğrenci bu eyalete gider.İç şehirlerde her ne kadar iş seçenekleri mevcut olsa da, neredeyse öğrencilerin tamamı eyaletin güneyindeki sahil şehirlerine giderler.Eyalet özellikleri bölümü daha çok sahil kısmı bilgisi olarak doldurulmuştur.
Mississippi Ulusal Ormanları

De Soto National Forest, Holly Springs National Forest, Homochitto National Forest, Bienville National Forest,Tombigbee National Forest.

Eyalet özellikleri:

2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %9
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$8.5-$10
Konaklama masrafı(Haftalık): $95-$105

Gulfport-Biloxi

Mississippi’nin sahil şehirleridir. Gulfport Mississippi’nin Jackson’dan sonraki en büyük kentidir. Bu bölge yazın çok sıcak geçer. Kışları dahil hava sıcaklıkları 15derece civarlarında olur. Mississippi’nin güney bölgelerinde yıldırımlar çok yaygındır ve yılda ortalama 30 civarı hortum oluşumu olur. Bu bölgeye çeşitli işlerde her sene öğrenciler gelirler.

Gezilecek Yerler

Lynn Meadows Discovery Center, The Institute for Marine Mammal Studies, Gulf Islands Water Park, Jones Park, Biloxi Lighthouse, Ship Island, Biloxi Visitors Center, Mardi Gras Museum, Marine Life Oceanarium.

Aynı zamanda bu bölgede Hotel&Casino’larda bulunur.

Mississippi Gezilecek Yerler

Vicksburg National Military Park(Vicksburg),U.S.S. Cairo Museum(Vicksburg),Automobile Museum(Tupelo),Elvis Presley Birthplace&Museum,University of Mississippi(Oxford),The Museum of Natural Science(Jackson),Zoological Park(Jackson),Riley Center(Meridian),Buffalo Park and Zoo(Tupalo),Natchez Trace Park.