MINNESOTA

Minnesota, Amerika’nın orta-batı denilen bölgesinde kalan bir eyalettir.Çok sayıda gölü barındırdığı için eyalet ‘Land of 10.000 Lakes’ ismiyle de anılır.Başkenti St. Paul’dur.Ancak St.Paul ve en büyük kenti Minneapolis iç içe geçmiş tek bir şehir gibidir.Eyalet nüfusunun yarısından fazla burada yaşar. Soğuk denebilecek bir eyalettir,şehirleri yazları dahi nadiren 30 dereceyi görürler. Minnesota’ya giden öğrenci sayısı çok fazla değildir.Genellikle gezme zamanında uğranan bir eyalettir.

Eyalet özellikleri:


2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %7.8
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $85-$100

Minneapolis-St. Paul

İkiz şehirler denilen bu metropol bölgesi 3.8 milyon insanın yaşadığı Amerika’nın en büyük kentlerinden birisidir.Amerika’nın hem yayıldığı alan hemde öğrenci sayısıyla en büyük üniversitelerinden biri olan University of Minnesota bu şehirdedir.Genellikle work and travel öğrencileri bu şehre gezme amaçlı gelirler.

Gezilecek yerler

Bu şehirde çok fazla gezilecek yer vardır, en önemlileri şunlardır.

Instutite of Art,Minnehaha Park,Guthrie Theater,Frederick R Weisman Art Museum,Mill City Museum,Sculpture Garden,The Museum of Russian Art,University of Minnesota,

Eyalette gezilecek yerler

Extreme Sandbox(Hastings),Lake Walk(Duluth),Marine Art Museum(Winona),Landscape Arboretum(Chanhassen),Nickelodeon Universe(Bloomington),Split Rock Lighthouse(Two Harbors),Mall of America(Bloomington),Valleyfair(Shakopee)

dunya_uzerinde_minnesota_nerede