Myrtle Beach South Carolina Nasıl Gidilir

Myrtle Beach’e giden work and travel öğrencisi giderken New York, Charlotte veya Myrtle Beach’e uçabilir.

Myrtle Beach International Airport hemen sahilin yanındadır, konaklamanıza yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ancak bu havaalanına uçmak New York veya Charlotte’a uçmaktan daha maliyetlidir.

Charlotte Douglas International Airport’tan Myrtle Beach’e Nasıl Gidilir

Tren veya Otobüs istasyonlarından Myrtle Beach biletinizi alabilirsiniz.
Otobüs ile; Greyhound istasyonuna ulaşmak için havaalanından US Air Terminal’dan 5 numaralı otobüse binip Trade St&Double Tree durağında inip 5 dakikalık bir yürüyüş ile greyhound istasyonuna ulaşabilirsiniz. Biletinizi istasyona ulaştığınız zaman da alabilirsiniz veya gitmeden önce internet üzerinden de alabilirsiniz.

Greyhound Otobüs Bileti Nasıl Alabilirim?

Bu havaalanından otobüs ile Myrtle Beach’e gitmek daha mantıklıdır ancak tren ile de ulaşımı mevcuttur.
Tren ile; Amtrak CLT istasyonuna ulaşmak için öncelikle havaalanında US Air Terminal’dan 5 numaralı otobüse binip Transit Center-Bay N durağında inip indiğiniz yerden 11 numaralı otobüse biniyorsunuz Tryon St&23rd St durağında indiğinizde Amtrak CLT istasyonuna ulaşmış oluyorsunuz .
Direk Myrtle Beach’e tren yoktur. Bu nedenle öncelikle Charleston istasyonuna biletinizi alın. Amtrak Charleston istasyonundan Rivers Avenue yönüne doğru 10 numaralı otobüse binin Transit Mall 1 durağında inin. 3 dakikalık bir yürüyüşle Charleston Visitors Center durağına ulaşıp Conway-Myrtle Beach tarafına doğru C32 otobüsüne bindiğinizde Myrtle Beach’de gideceğiniz yere ulaşacaksınız.

JFK Havaalanından Myrtle Beach’e Nasıl Gidilir

JFK’den otobüs veya tren olmak üzere Myrtle Beach’e gitmek için 2 seçeneğiniz vardır, öncelikle otobüs ulaşımı için Port Authority’e ulaşmanız gerekmektedir.

JFK'dan Port Authority e Nasıl Gidilir

Port Authority’e ulaştıktan sonra biletinizi alabileceğiniz gibi gitmeden internet üzerinden de biletinizi alabilirsiniz.

Greyhound Otobüs Bileti Nasıl Alabilirim?

Tren ile gitmek için öncelikle Penn Station’a ulaşmanız gerekir.

JFK'dan Penn Station Nasıl Gidilir

Biletinizi gittiğinizde alabileceğiniz gibi önceden de internet üzerinden www.amtrak.com üzerinden alabilirsiniz.
Myrtle Beach’e direk tren yoktur bu yüzden biletinizi Charleston Amtrak Station’a almanız gerekir. Charleston’a vardıktan sonra tren istasyonundan Rivers Avenue yönüne doğru 10 numaralı otobüse binin Transit Mall 1 durağında inin. 3 dakikalık bir yürüyüşle Charleston Visitors Center durağına ulaşıp Conway-Myrtle Beach tarafına doğru C32 otobüsüne bindiğinizde Myrtle Beach’te gideceğiniz yere ulaşacaksınız.