Neden Malta’da İngilizce dil eğitimi

Malta’da İngilizce dil eğitimi almak için gösterebileceğimiz nedenler; ekonomik olması, ülkemize yakın olması, İngilizce pratik imkanı, vize kolaylığı ve turistik bir ülke olması  özellikle dil eğitimi için birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Peki öğrencilerin Malta’yı tercih etmelerindeki 5 temel nedenler hangileridir?

Ekonomik Dil Eğitimi

Malta, İngilizce Dil Eğitimi anlamında gidilebilecek en ekonomik seçeneklerin başında gelmektedir. Özellikle 8 Hafta ve üzerin eğitimlerde eğitimlerden Yüksek Sezon ücreti istenmemesi eğitim maliyetlerini daha da düşürmektedir. Yaşam maliyetleri de yine diğer ülkelerine göre çok daha uygundur. Ekonomik olması sabit bütçe ile daha uzun süreli dil eğitimi programına katılma şansınızı artırır.

Türkiye’ye yakın olması

İngilizce Dil Eğitimi için yurtdışına çıkacak öğrencilerin aileleri çocuklarının kendilerinden çok uzakta olmasına pek sıcak bakmıyorlar. Birde öğrenci yaz aylarında eğitim alacaksa, yaz döneminde aileler çocuklarının yanına kolaylıkla gidebilmeleri açısından Malta’ya sıcak bakmaktadır.

İngilizce pratik imkanı

Malta lokasyonu itibariyle çok güzel bir yerdedir. Özellikle Akdeniz ülkesi olması sebebiyle yaz aylarında çok fazla ülkeden ziyaretçi almaktadır. Bu durumda Malta’ya İngilizce dil eğitimi için giden öğrencilere çok fazla insanla tanışıp İngilizce pratik yapma şansı sunmaktadır.

Vize başvuru kolaylığı

Herkes tarafından bilindiği gibi, vize konusu çok önemli bir konudur. Vizenizi alamadıktan sonra İngilizce Dil eğitimi için hangi ülkeyi seçtiğinizi pek önemi yoktur. Malta, İngilizce dil kursları ve turizm ile geçinen bir ülkedir ve dolayısıyla İngilizce dil kursları için vize reddi oranı çok düşüktür. Birde yeşil pasaportunuz varsa 90 güne kadar vizesiz olarak eğitim alabilmeniz mümkündür.

Turistik ve sosyal olması

Daha önceki maddelerde de yazdığımız gibi, Malta bir tatil cennetidir. İngilizce Dil Eğitiminizle birlikte harika bir tatil yapma şansıda sizleri beklemektedir. Özellikle Türkiye’de tatil için harcayacağınız parayı düşündüğünüzde Malta çok daha mantıklı gelecektir. Bu durumu göz önüne aldığınızda; hem tatili hem de İngilizce dil eğitimini bir arada almanız sizler için çok daha mantıklı olacaktır.

Malta dil okulları için tıklayın..