Neden Yurtdışında Yaz Okulu

Dünyanın globalleştiği ve herkesin en az bir tane daha dil öğrenmesinin artık lüks değil ihtiyaç olduğu günümüzde kesin olan bir gerçektir. Birde geleceği düşünün!

Her geçen gün daha da büyüyen dünyada yurtdışı kariyer olanakları herkes için daha çekici bir hale gelmektedir. Bunun içinde doğal olarak ilk çözmeniz gereken sorun yabancı dil problemidir. Çocuğunuzu şimdiden yabancı dille tanıştırmak ve geleceğini garanti altına almak için yurtdışı yaz okulları mükemmel bir opsiyondur.

Yurtdışı yaz okulları; dil eğitiminin yanında, geziler, kültürel etkinlikler, şehir turları ve spor etkinlikleri gibi birçok aktiviteyi bir araya getiren 4- 17 yaş arası öğrencilere hitap eden programlardır. Öğrenciler, bu programlar sayesinde sadece yabancı dilini geliştirmekle kalmayıp, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle arkadaşlıklar kurup aynı zamanda düzenlenen şehir turları, hafta sonu piknikleri ve yarışmalara katılarak sosyalleşip çevreyi tanıma fırsatı bulacaklardır. Ayrıca ailelerinden ayrı kalma deneyimi yaşayıp kendi sorumluluklarını almış olacaklardır.

Öğrenciler yabancı dillerini geliştirebilecekleri yaz okulları programları ile her an pratik yapma şansını yakalar ve yaz okulları programlarında onlar için hazırlanmış bir programda, dolu dolu bir tatil geçirmektedirler.

Yaşları nedeniyle sürekli gözetmen denetiminde tutulan öğrenciler, aynı zamanda okul tarafından da izlenmektedir. İsteğe göre aile yanı konaklama ve öğrenci yurdunda konaklama seçenekleri de alternatifler arasındadır. Sabahları dil eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonra düzenlenen yüzme, binicilik, futbol, basketbol, tenis gibi spor aktivitelerine ve el sanatları, müzik, dans, sinema gibi sanatsal aktivitelere katılmaktadır.

Öğrenciler, ister özenle seçilmiş ailelerin yanında isterlerse öğrenci yurtlarında konaklama imkanı bulmaktadır. Aile yanında tek ve çift kişilik odalarda konaklama mümkündür. Yurt konaklamasında ise genelde, 2, 3 ya da 4 kişilik odalarda kalmaktadır. Yurt konaklamada, öğrenciler farklı uluslardan öğrencilerle birlikte aynı ortamı paylaşarak arkadaşlıklar kurabilir ve daha bağımsız bir ortamda öğrenim yapabilirler.