NEVADA

Nevada, batı sınırı tamamen California olan Amerika’nın batısında kalan bir eyalettir.Yüzölçümü olarak en büyük 7. eyalet olmasına karşın popülasyon olarak 35. sıradadır.Başkenti Carson City, en büyük kenti Las Vegas’dır.Sıcak ve çöl diyebileceğimiz bir eyalet olan Nevada’ya sayıları az olmakla birlikte work and travel öğrencileri çeşitli işlerde çalışmak üzere ve Las Vegas dahil olmak üzere farklı farklı şehirlere giderler.

Eyalet özellikleri:


2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %8
Yaşam masrafları: Yüksek

Saatlik ücret:$8.5-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $95-$110

Nevada Las Vegas

1905’te şehir olan Las Vegas günümüzde günahlar şehri olarakta bilinir.Kumarın serbest olduğu bu şehir,Amerikanların birkaç günlüğüne tatil amaçlı geldiği bir yerdir.Work and travel anlamında çok az sayıda öğrenci buraya çalışmaya gelirler.Buraya gelen öğrenciler genellikle dolaşma amaçlı gelir.Las Vegas’ı dolaşmak isteyen öğrenciler en az 2 gün ayırmalarını öneririz.Aynı zamanda Las Vegas’dan Büyük Kanyon’a günlük veya 2-3 günlük olan otobüs turlarına katılabilirsiniz. Araba kiralamak isteyen öğrenciler için Las Vegas yerine Los Angeles’a gidip oradan kiralamanın çok daha ucuza geleceğini de belirtmek gerekir.

Las Vegas tamamen bir eğlence şehridir.Burada gezilecek yerler olarak başlık açmak gereksizdir.Strip bölgesinde ve Freemont St.’de dolaşarak, kumarhanelere de rahatça girip çıkabilirsiniz.Ücretli olan farklı farklı eğlenceleri ve gösterileri izleyebilir veya katılabilirsiniz.

Nevada eyaletinde gezilecek yerler

Red Rock Canyon National Conservation Area(Las Vegas),The Valley of Fire(Overton),National Automobile Museum(Reno),The Mob Museum(Las Vegas),Great Basin National Park.

dunya_uzerinde_nevada_nerede