NEW MEXICO

New Mexico, Amerika’nın güneybatı bölgesinde yer alan bir eyalettir.Yüzölçümü olarak en büyük 5. eyalettir.Birliğe 47. sırada katılarak en son katılan eyaletlerden birisidir.Başkenti Santa Fe, en büyük kenti Albuquerque’dir.Eyaletin kuzey tarafında Rocky Dağları bulunur.New Mexico Amerika’da ‘Mountain States’ denen Dağ Eyaletlerinden bir tanesidir.Eyaletin yüzölçümüne göre insan sayısı çok azdır.Eyaletin büyük çoğunluğuna çöl denebilir.Work and travel öğrencileri buraya çeşitli işlerde çalışmak üzere birkaç büyük şehre gelirler.Eyalette birkaç Ulusal Orman,onlarca anıt ve tarihi yer vardır.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %8.6
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$8.5-$11.5
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$100

Albuquerque

New Mexıco’nun 550bin yerel nüfusuyla en büyük şehridir.Amerika’nın ise 32. en büyük şehridir.Buraya Albequerque şehri veya yakın şehirlere gelen work and travel öğrencileri çeşitli işlerde çalışmak üzere gelirler.Yazları çok sıcak diyebileceğimiz bir şehirdir.Ancak kışları kar görür ve şehrin doğu tarafında kalan dağlarda kayak merkezleri vardır.Birçok gezilebilecek yeri vardır.

Gezilecek yerler

Museum of Art and History,Old Town,Biological Park,Indıan Pueblo Cultural Center,KiMo Theatre,Sandia Peak Tramway,Biopark Zoo,Church of San Felipe de Neri,Museum of Natural History and Science,Unser Racing Museum. Ekim ayında Uluslararası Balon Festivalı düzenlenir.Ve tabiki Breaking Bad dizisinde geçen çoğu yeri gidip görme imkanınız vardır.