nice-fransizca-yaz-okullari

Nice Yaz Okulları, Fransa‘nın güney bölgesinde konumlanmış olan Nice, Marsilya şehrinden sonra, Akdeniz kıyısında bulunan 2. büyük şehirdir. İlkbahar ve Kış mevsimlerinde sıcaklıklar bazen 20 C’nin üstüne çıkmaktadır. Ama genel anlamda kışlar ılıman ve Aralık ayından Şubat ayına kadar sıcaklıklar ortalama 14 C civarlarındadır. Bununla birlikte Nice şehri, Paris’e 900 Km, Marsilya’ya ise 200 Km mesafededir.

Nice’te Fransızca Yaz Okulu

Nice şehri, birçok saygın okula ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yaz aylarında Fransızca Dil Eğitimi ile ilgilenen 19 yaş altı öğrencilere son derece kaliteli eğitimler verilmekte ve tüm öğrenciler Nice şehrinde çok güzel vakit geçirmektedir. Genellikle okullar merkeze yakın mesafelerdedir ve öğrenciler her türlü sosyal aktiviteye rahatlıkla ulaşabilmektedir. Konaklama olarak ise okullar genellikle Yurt ve Aile Yanı seçeneklerini sunmaktadır.

Fransa yasaları ve okulların Pedagojik eğitim almış eğitmenleri ile tüm öğrenciler son derece güvendedir denilebilir. Genellikle dersler haftada 20 ders şeklindedir ama bazı okullar yoğun Fransızca Dil Eğitimi hizmeti de sunmaktadır. Eğitim sistemi gereği her öğrenci Seviye Belirleme Sınavına girmekte ve kendisi için en uygun sınıfta eğitim almaktadır. Genellikle dersler sabah 09:00’da başlamakta ve 12:00 gibi bitmektedir. Daha sonrasında da öğrenciler farklı sosyal ve sportif faaliyetlere katılmaktadır.

Nice Yaz Okulları

Türkiye temsilciliğini yaptığımız Nice’teki yaz okulları hakkında alttaki linklerden detaylı bilgi alabilirsiniz. GYG Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık sunmaktayız. Okulların liste fiyatları haricinde ekstra danışmanlık ücreti talep etmemekteyiz, okul başvuru ve vize başvuru işlemlerinizi ücretsiz olarak sunmaktayız.

Azurlingua 12-17 Yaş Yaz Okulu için tıklayınız..

Sprachcaffe 15-21 Yaş Yaz Okulu için tıklayınız..

8-12 Azurlingua Yaş Yaz Okulu için tıklayınız..