Yüksek lisans eğitimi, kariyer planlarınız için önemlidir. İş dünyası yüksek donanımlı adayları tercih ediyor. Yurtdışı yüksek lisans programları sizi iş dünyasına hazırlarken bir yandan da size bambaşka bir deneyim şansı sunar. Yabancı dilinize de mükemmele yakın bir seviyeye de kolaylıkla getirebilirsiniz.

Norveç’te Yüksek Lisans Master

Norveç üniversiteleri öğrencileri öncelikle iş hayatına hazırlayan pratik temelli bir eğitim fırsatı sunar. Genç nüfusunun az olması da yüksek lisans programından sonra iş bulmanızı kolaylaştıran bir etmendir. Norveç eğitimi ücretsiz sunan ülkelerden biridir. Günümüzde kurlar çok yüksek olduğu için eğitimi ücretsiz sunan bir ülkeyi tercih etmek sizin yapacağınız birçok masraftan kurtarır.

Norveç Yüksek Lisans Başvuru ve Kabul Şartları

Norveç yüksek lisans programları Norveçce ve İngilizce dilinde verilmektedir. İngilizce dilinde eğitim almak istiyorsanız IELTS 6.5 skorunu almanız gerekmektedir. Lisans ortalamanız da kabul edilmenizde önemli bir etkendir.

Norveç Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri

Norveç’te eğitim almak istiyorsanız 1 Aralık’a kadar başvurularınızın yapılmış olması gerekmektedir. Norveç’te eğitim almak isteyen öğrenciler için en az 1 yıl önceden işlem yapmalarını tavsiye etmekteyiz.

Norveç Yüksek Lisans Eğitim Maliyetleri

Norveç’te yüksek lisans programı ücretsizdir. Aylık (yeme, içme, barınma) maliyeti 1000 Euro’dur. Norveç’te part time çalışma izninizle birçok masrafınızı çalışarak karşılayabilirsiniz.

Yüksek Lisans Programları

Norveç’te İngilizce dilinde birçok programda eğitim alabilirsiniz. Hukuk, beşeri bilimler, matematik ve mühendislik alanlarında ve mimarlık alanında birçok seçenek bulunmaktadır.

Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler 

-Oslo Üniversitesi

-Oslo Metropolitan Üniversitesi

-Norveç Fen Bilimleri ve Teknoloji Üniversitesi

-Oslo Mimarlık ve Tasarım Üniversitesi