odessa-beseri-bilimler-universitesi-bilgi

Odessa Beşeri Bilimler Akademisi Ukrayna’da eğitim almak isteyenler için ilk tercihlerinden biri olabilecek kaliteli bir üniversitedir.

Yurtdışında eğitim olanakları kariyer ve iş yaşamında bir çok avantaj sunmaktadır. Üstelik sınavlarla boğuşmaya gerek kalmadan istediğiniz bölümde okuma avantajı sunar.

Odessa Beşeri Bilimler Akademisi ilk alternatiflerin izden biri olmalıdır. Şimdi sizlere bu akademinin kazandıracaklarını ve üniversite hakkında bilgiler sunacağız.

Odessa Beşeri Bilimler Akademisi Eğitimi

Odessa Uluslararası Beşeri Bilimler Akademisi yasal gerekliliklerine 20 Ağustos 2002 yılında yüksek öğretim kurumu olarak eğitime başlamıştır.

Akademi ilk kurulduğu zaman diliminden bu zamana kadar eğitim kaynakları, gerekli malzemeler ve sosyal altyapısını hızla kurmayı başarmıştır.

2003 yılında ilk olarak 100 öğrenci ile eğitime başlaya  akademi şimdi 3520 öğrenci ile devam etmektedir. üniversite sitenin bünyesine dahil olan 4 Fakülte, 2 Enstitü, 17 uzmanlık alanında eğitim vermeye devam etmektedir. Akademik personel bakımından 35 Profesör, 255 Öğretim görevlisi ve 104 adet doktora öğrencisi yer almaktadır.

Ayrıca sosyal olanaklar bakımından kültür merkezi, modern sınıf yerleşkeleri, öğrenci kafeleri, kütüphane, sinema kulübü yer almaktadır.

Konaklama içim ise yurt imkanı bulunur. Yurtlar son derece modern ve konforludur. Odaların içerisinde tuvalet, banyo, TV, buzdolabı, halı, çalışma masası, yatak, kablosuz internet bulunur.

Odessa Beşeri Bilimler Akademisinde eğitim almak bir ayrıcalıktır. Yakın tarihine rağmen en çok rağbet edilen eğitim kurumlarından biri olmasının en büyük etkeni YÖK tarafından tanınmış olmasıdır.

Odessa Beşeri Bilimler Akademisi Bölümler

Odessa Beşeri Bilimler Akademisinde eğitim alabileceğiniz bölümleri sizler için listeledik. Bu anlamda istediğiniz bölümde sınav şartı olmadan okuyabilirsiniz.

  • Hukuk Fakültesi
  • Yabancı Diller Fakültesi
  • Bilgisayar Bilimleri Bölümü
  • Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • Beden Eğitimi Bölümü

Odessa Beşeri Bilimler Akademisi Denklik

Yurtdışında eğitim veren okullarının kalitesini denetleyen YÖK her yıl belirli kriterlere göre alınan diplomalara denklik verir.

Eğitim alacağınız üniversitenin YÖK tarafından tanınması ve denklik verilmesi eğitim alacağınız zaman önemli bir konu haline gelmektedir.

Yurtdışında bir üniversiteden mezun olduktan sonra gereken evrakları hazırlayarak YÖK’e başvuru yapılır ve YÖK kriterlerine göre bu diplomalara denklik sunar yada sunmaz.

Odessa Beşeri Bilimler Akademisi YÖK tarafından tanınan üniversitelerden biridir.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın