odessa-mimarlik-muhendislik-universitesi

Ukrayna’nın Odessa şehrinde yer alan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi ülkenin sayılı en büyük eğitim merkezlerinden biridir. Mimarlık veya Mühendislik eğitimi alma konusunda kararlı olan öğrencilerin ilk olarak tercih ettiği bu eğitim kurumunda kaliteli eğitim sunan olanaklardan yararlanmaktadırlar.

Hayallerinizi gerçeğe çevirmenin zamanı geldi! Ukrayna’nın kendini kanıtlamış eğitim kurumlarından olan Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi sizlere kesin bir gelecek sunmak için kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Sıvan puanlarına ihtiyacınız olmadan kabul göreceğiniz bu akademi de geleceğinizi ve kariyerinizi inşa edebileceksiniz.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Eğitimi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi eğitimi ile sizleri parlak bir gelecek bekliyor! Yabancı dil ve özel laboratuvarları ile büyük bir kütüphane ve bilgisayar odalarının yanı sıra 7 eğitim binası ile siz gelecek kariyerine hazırlanmak isteyen öğrencilere kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

Ayrıca okula kayıt olan öğrencilere yurt imkanı sağlaması da bu akademinin popülerliğini artırmaktadır. Neredeyse her alan geniş olanağa sahip bu okulda tüm öğrenciler için poliklinik ve sağlık merkezi de bulunmaktadır. Spor ve kültürel faaliyetlerden öğrencilik süresince yararlanılmaktadır.

Ukrayna’da mimarlık ve mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler aynı zamanda ekonomik bir şehirde yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bir okuldur. Kaliteli eğitim olanakları ile en gözde üniversitelerden biridir.

Rusça dili ile eğitim veren okulda farklı dillerde eğitim imkanı da mevcuttur. Mezun olduktan sonra ana diliniz gibi Rusça konuşabileceksiniz. Üniversitede yer alan fakültelerden birini sınav şartı aranmaksızın kabul edilmektedir.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Lisans eğitiminin yanı sıra yüksek lisans ve doktora programları da bulunmaktadır. Lisans eğitim süresi 1 yıl hazırlık olmak üzere 5 yıldır.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi  Bölümleri

Kaliteli ve teknik alt yapı bakımında dolu dolu bir eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi eğitim kurumunda bulunan Lisans, yüksek lisans bölümlerini sizler için hazırladık.

 • Endüstri ve Mühendislik Fakültesi
 • Ekonomi ve Yapı Yönetimi Fakültesi
 • Yapı Hidrolik Sistemleri Fakültesi
 • İnşaat Teknolojisi Fakültesi
 • Su Endüstrisi ve Sıhhi Mühendislik Fakültesi

Lisans Bölümleri

 • Mimarlık (İngilizce- Rusça)
 • İnşaat Mühendisliği (Rusça)
 • Jeodezi (Rusça)
 • Arazi Yönetimi ve Kadastro (Rusça)
 • Kentsel Yapı ve Yönetim (Rusça)
 • Karayolları Yapım ve Tasarım(Rusça)

Yüksek Lisans Bölümleri

 • İnşaat ve Bayındırlık (Rusça)
 • Mimarlık ve Kentsel Planlama ( Rusça)
 • Arazi Yönetimi ve Kadastro ( Rusça)
 • Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi ( Rusça)
 • Mühendislik Yönetimi  (Rusça)
 • Karayolları Yapım ve Tasarım( Rusça)

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi  Denklik

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden mezun  olduktan sonra en çok merak edilen konu denklik durumudur.

Bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin başvuruları sonucunda genellikle komisyon kararları sonucunda direk olarak denklik alırken bazıları bir üniversiteye proje teslim etmesi gerekmektedir.

Bazı durumlarda ise çıkan fark dersler sonucunda YÖK tarafından  atanan bir üniversitede bu dersleri tamamlamaları sonucunda denklik alabilmektedirler. Bu konu hakkında bizlerle iletişime geçerek daha net bilgi alabilirsiniz.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Fiyatları

UKRAYNABÖLÜMHAZIRLIKLİSANS  RUSÇA
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİYapı Hidrolik Sistemleri1500 $1500 $
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİEkonomi ve Yapı Yönetimi1500 $1500 $
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİEndüstri ve Mühendislik1500 $1500 $
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİİnşaat Teknolojisi1500 $1500 $
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİSu Endüstrisi ve Sıhhi Müh.1500 $1500 $
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİİnşaat Mühendisliği ( Rus )1500 $1500 $
ODESSA MÜH. VE MİMARLIK AKADEMİSİMimarlık ( Rus )1500 $1700 $

Odessa İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Akademisi hakkında detaylı bilgi için sitemizde yer alan iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın