odessa

Yurtdışında üniversite eğitimi almak son yıllarda hayli popüler olmak ile birlikte öğrencilere sunduğu imkanlar konusunda sıklık ile rağbet görmektedir. Yurtdışında üniversite eğitimi almak öğrencilere donanımlı akademik bilgi desteğinin yanı sıra dil hakimiyeti de sağlamaktadır. Bu neden ile pek çok öğrenci tercihlerini yurtdışında üniversite eğitimlerinden yana kullanmaktadır. Yurtdışında üniversite eğitimi almak, öğrencilerin geleceklerine yönelik attıkları en sağlam adımlarından biridir. Dünyanın en prestijli üniversitelerinde alınacak eğitimler iş yaşamına olumlu şekilde yansımaktadır.

Odessa’da Tarım Üniversitesi Eğitimi

Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden olan Odessa Tarım Üniversitesi öğrencilerin gelişimine destek amacı ile kurulmuştur. Tarım alanında kaliteli bir alt yapıda eğitim almak isteyenlerin en gözde tercihlerinden biridir. Üniversitenin kampüs yerleşkesinde yer alan eğlence merkezleri, fakülteleri, bilimsel alanda kurulmuş çalışma birimleri ile kaliteli bir eğitim almanızı sağlayacaktır.

2001 yılında yeni ismini alan üniversite bilim alanında çalışmalar yapmak isteyenlere hibe desteği sunmaktadır.İş alanında kariyerine bir basamak daha eklemek isteyen yaklaşık 40.000 öğrenciye hayallerini gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

Odessa Tarım üniversitesi tarım alanında uzmanlık yapmak isteyenler için en iyi seçenek Ukrayna Odessa Tarım Üniversitesidir. Hazırlık eğitimi alındıktan sonra farklı bir yabancı dilde eğitim ortamına oldukça kolay şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Teknolojik ve teknik açıdan oldukça iyi bir donanıma sahip bir üniversitede eğitim almak iş yaşamında sizleri rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar.  Eğitiminizi tamamladığınız bölümünüzde yüksek lisans ve daha üst eğitim olanaklarına sahip olabilirsiniz.

Odessa Tarım Üniversitesi Denklik

Odessa Tarım Üniversitesi Denklik için gerekli olan evraklar ve diğer koşullar hakkın da detaylı bilgi almak isterseniz ücretsiz danışmanlık hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

YÖK; Yüksek Öğretim Kurulu yurtdışında verilen eğitimlerinin kalitelerini denetlemekten sorumlu kurumdur. Her yıl güncellediği belirli kriterlere göre yurtdışında aldığınız lisans veya yüksek lisans diplomalarınızın Türkiye’de geçerliliğini belirlemektedir.

Denklik almak eğitiminiz sona erdikten sonra Türkiye’ye döndüğünüz takdirde mesleğinizi icra edebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Denklik için gerekli belgeler;

  • Lise Diploması
  • Transkript
  • Pasaport Fotokopisi

Üniversitelerde denklik için gereken evraklar her üniversiteye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle sitemizde yer alan iletişim kanallarından bizlere ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Odessa Tarım Üniversitesi Fiyatları

Odessa tarım üniversitesi eğitim fiyatları aşağıda yer almaktadır. Fiyatlar konusunda daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Odessa Devlet Tarım Üniversitesi- Ziraat Mühendisliği

Hazırlık: 1000$

Lisans (Rus): 1850 $

Odessa Devlet Tarım Üniversitesi-Veterinerlik Bölümü

Hazırlık: 1000$

Lisans (Rus): 2000$

Odessa Devlet Tarım Üniversitesi- Harita Mühendisliği

Hazırlık: 1000$

Lisans(Rus): 2500$

Odessa Devlet Tarım Üniversitesi- Harita Mühendisliği Lisans Tamamlama

Hazırlık: 1000$

Lisans ( Rus): 2500 $

Tarım konusunda deneyim kazanabilmek için başvuracağınız Odessa Tarım Üniversitesi fiyatları yukarıda yer almaktadır.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın