OHIO

Ohio, Amerika’nın Ortabatı denilen bölgesinde kalan bir eyalettir.Popülasyon olarak Amerika’nın 7. eyaletidir.Eyaletin ismi Ohio Nehrinden gelir. Ve güney sınırını bu nehir çizer. Başkent ve en büyük şehir Colombus’tur. Ancak metropol alanı olarak baktığımızda Cleveland ve Cincinnati’dir. Work and travel anlamında önemli eyaletlerdendir. Azımsanmayacak sayıda öğrenci Ohio’ya yazlarını geçirmek için farklı şehirlere çeşitli işlerde gelirler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %7.8
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$8.5-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $85-$105

Cleveland-Cincinnati-Columbus

Bu 3 şehir Ohio’nun en büyükleridir.Cleveland Rock and Roll’un Başkenti olarak anılır.Cincinnati, Amerikan Devriminden sonra kurulan ilk Amerikan Kenti olarak geçer.Columbus şehrinin ismi Christopher Coumbus’dan gelir.Columbus Amerika’nın en iyi şehirleri sıralamasında ilk 20’de yer alır.Gelişmiş bir ekonomisi ve iş alanları vardır. Amerika’da görülmesi gereken yerler araştırmalarında Bu şehrin Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu hep üst sıralarda yer alır. Work and travel öğrencileri Ohio’da hemen hemen her şehre gelirler, bu 3 büyük şehre de gelen olur.Buralarda çok fazla çeşitli iş seçeneği mevcuttur. Bu şehirlere yakın yerlere giden öğrenciler için veya travel zamanlarında buralara gelenler için kesinlikle dolaşılmasını öneririz.

Gezilecek Yerler

Cleveland: Rock and Roll Hall of Fame and Museum, Cleveland Museum of Art, Cleveland Museum of Natural History, Great Lakes Science Center, West Side Market, Cleveland Botanical Garden, Playhouse Square Center, Cedar Point(Sandusky).

Columbus: Columbus Zoo and Aquarium, Franklin Park Conservatory and Botanical Garden, Ohio Statehouse, Center of Science and Industry, Kelton House Museum and Garden, Topiary Park, Santa Maria, Easton Town Center, Ohio Theatre.

Cincinnati: Cincinnati Museum Center, Music Hall, Cincinnati Zoo, Cincinnati Art Museum, Taft Museum of Art, Fountain Square, Carew Tower and Observatory Deck, American Sign Museum, National Underground Railroad Freedom Center.