OREGON

Oregon, Amerika’nın Pasifik Kuzeybatı denilen bölgesinde kalır.Amerika’nın Pasifik Okyanusuna kıyısı olan 3 eyaletinden biridir.Yüzölçümü olarak 9.,popülasyon olarak 26. en büyük eyalettir.Başkenti Salem, en büyük kenti Portland’dır.Bu eyalete sayı olarak diğer yerlerden daha az sayıda work and travel öğrencisi gelir.Ancak bu eyalet farklı farklı şehirlerde çeşitli işlere sahiptir ve bu eyalette vergi yoktur.Yakın eyaletlerde çalışan öğrenciler için de alışveriş için buraya gelmek caziptir.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %0
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$11
Konaklama masrafı(Haftalık): $85-$105

Portland

Oregon’un en büyük, Amerika’nın 28. en büyük kentidir.Oregon eyaletinde yaşayan insanların yarısından fazlası Portland’dadır.Şehrin lakabı Gül Şehri anlamına gelen ‘Rose City’dir. Portland’ın yürüyüş alanları,bisikletli ulaşım ağı ve toplu taşıma ağı çok gelişmiştir.İrili ufaklı 10 binden fazla da park bulunur.Bu şehre yakın yerlere work and travel öğrencileri giderler.Portland, Amerikalılara göre en yaşanılası 10 şehirden birisidir.Öğrenciler izinli günlerinde veya gezme zamanlarında bu şehri gezerler.

Gezilecek yerler

Rose Test Garden,Japanese Garden,Museum of Science and Industry,Farmers Market,Washington Park,Pittock Mansion,Waterfront Park,Art Museum,Oregon Zoo,Old Town Historic District,St Johns Bridge,Pearl District,Tom McCall Waterfront Park.

Oregon’da gezilecek yerler

Crater Lake National Park,Cannon Beach,Mount Hood National Forest,Oregon Coast Trail,Newport,Jordan Schnitzer Museum of Art(Eugene),Columbia River Maritime Museum(Astoria),Evergreen Aviation&Space Museum(McMinnville).