Passau ÜniversitesiPassau Üniversitesi otuzbeş farklı akademik programla öğrencilerine lisans ve yüksek lisans öğrenimi sunmaktadır. 1978 yılında kurulan Passau Üniversitesi, 10.000 den fazla öğrenciye öğrenim hizmeti vermektedir.

İnn Nehrinin kıyısında kurulan ve çeşitli kültürel faaliyetlere de imkan tanıyan Passau Üniversitesi, kampüs içersiinde çeşitli etkinlikler de sunmaktadır. Üniversitenin öğrencilerinin farklı kulvarlarda oluşturmuş olduğu birçok öğrenci kulübü ve grubuna katılma olanağının olmasınn yanısıra, okulda çeşitli branşlarda spor yapma imkanı da bulunmaktadır. Üniversitesi, sunmuş olduğu akademik programlarda, özellikle Hukuk Fakültesi, Felsefe fakültesi ve Matematik-Informatik fakülteleri branşlarında ön plana çıkmıştır.

Passau Üniversitesi 10.000 den fazla öğrencisinin yaklaşık yüzde otuz kadarı uluslararası statüye sahip yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Passau Üniversitesi çeşitli değişim programları sayesinde, yurt dışında öğrenim imkanını da en az bir sömestr olarak öğrencilerine sunmaktadır. Kurulan bu değişim programları ve akademik program ortaklıklarının neticesinde, üniversitesi öğrencileri, birden fazla yabancı dili bir arada öğrenebilme olanağını da elde etmektedirler. Böylelikle, öğrenciler farklı ülkelerde farklı kültürleri yaşıyarak dillerini öğrenirler. Tabiki bu durum, mezun olan öğrencilerin mezuniyet sonrasında atılacakları iş hayatlarında, her zaman bir artı olarak yansımaktadır.

Üniversitenin bulunduğu, Passau kenti, başkenti Münih olan, meşhur Bavyera eyaletindedir. Yaklaşık 51.000 nüfusa sahip olan bu şehir, kültürel yapısı ile dikkat çekmektedir. Öyle ki, şehirde 400 e yakın tarihi kiliseler bulunmaktadır. Bu yüzden şehrin ekonomisi, turizm açısından oldukça zengin bir görünüme sahiptir. Passau’da şehir nüfusunun, öğrenci nüfusuna oranına bakıldığına, şehirde yaşayan her 5 kişiden 1 kişinin üniversite öğrencisi olduğu görülecektir.


Almanya’da Üniversite detaylı bilgi


Almanya Üniversiteleri için tıklayın