Pilotluk İngilizcesi nin önemi son yıllarda daha da iyi anlaşılmıştır. Özellikle Pilotluk İngilizcesi eksikliğinden meydana gelen kazaların oranlarının artmasıyla ICAO, tüm pilot ve hava trafik kontrolörlerinin en az Operasyonel Seviye 4 düzeyinde İngilizce bilmesini zorunlu hale getirmiştir.

Önemli ve sorumluluk gerektiren bir meslek olması itibariyle tüm havacılık personellerinin yeterli seviyede İngilizce bilmesi şarttır. Özellikle dinleme, konuşma ve iletişim kurma özelliklerinin çok iyi olması istenen meslek dalında kendini geliştirmek isteyen kişiler kısa süreli eğitimlerle kendilerini geliştirebilmektedir.

Pilotluk İngilizcesi Eğitimi

Öncelikle telaffuz çok önemli bir konudur ve Pilotluk İngilizcesi eğitimlerinde bu konuya mutlaka değinilmektedir. Çünkü özellikle Pilotların kurduğu cümlelerin kabin görevlileri ve yolcular tarafından anlaşılması hayati derecede önemli bir konudur. Yine eğitimlerde yer verilen konulardan birisi de Düşünme Becerisidir. Bu da yine kısa sürede mantıklı karar verebilmek adına alınması gereken bir eğitimdir.

Pilotluk İngilizcesinde eğitimlerde yer verilen diğer konular ise; Kelime Bilgisi, Akıcı Konuşma, Anlama ve Etkileşim şeklindedir. Bu anlamda okullar katılımcıları bu kriterler konusunda bilgilendirmekte ve uzam eğitim kadrosuyla mümkün olan en kısa sürede dolu dolu bir eğitim sunmaktadır. Unutulmaması gereken başka bir konu ise; bu eğitimlere katılmak için en az orta derecede İngilizce bilgimizin halihazırda zaten olması gerekliliğidir.

Pilotluk İngilizcesi eğitimini nerelerde alabilirim?

Pilotluk İngilizcesi eğitimi diğer Genel İngilizce programları gibi her yurtdışı dil okulunda bulabileceğiniz bir eğitim seçeneği değildir. Bu eğitim için İngiltere başta olmak üzere diğer ülkelerde de bazı araştırmalar yapılarak kişi için en mantıklı okul tarafımızdan belirlenmektedir.

Pilotluk İngilizcesi Dil Okulu Ücretleri

Pilotluk İngilizcesi eğitimlerinin ücretleri okuldan okula ve eğitim alınacak süreye göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak İngiltere’yi vermek gerekirse, 2 haftalık eğitim ücreti 950 GBP, 3 haftalık eğitim 1350 GBP, 4 haftalık eğitim ise 1750 GBP şeklindedir. Bazı okullar ise eğitim ücretlerini haftalık olarak belirlemektedir.