Polonya - üniversite bursPolonya’da Burs Başvurusu,Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler Lehçe olarak eğitim almayı tercih ettikleri taktirde ilk eğitim yılından sonraki eğitim yılları için ücretsiz olarak okul ücreti ödemeden eğitim alma şansına sahipler

Polonya’daki üniversiteler eğitimlerini Lehçe olarak devam ettiren yabancı öğrenciler için ilk eğitim yılları sonrasındaki eğitim yılları için %100 veya %50’ye varan eğitim bursu sağlayabilmektedirler. Burs almaya hak kazanan öğrenciler aldıkları burs oranına göre okul ücretlerini ödemektedirler.

Polonya’da üniversite bursu almak niçin ne yapmak gerekir?

Polonya’da burs başvurusu, Polonya’da üniversite eğitimi alan öğrenciler okullarına eğitim ücretleri için burs başvurusunda bulunabilirler. Üniversitelerin yapılan burs başvurularını değerlendirirken dikkat ettiği kriterler; öğrencilerin Polonya’nın anadili olan Lehçe olarak eğitim alması, derslerinde başarılı olmaları ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlarda bulunmamalarıdır.

GYG Global Yurtdışı Eğitim olarak, Polonya’daki danışmanlarımız üniversite eğitiminiz süresince size Polonya’da destek vermektedirler. Burs başvurularınız da dahil olmak üzere her türlü konuda danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.