polonya-ingilizce_hazirlik

Polonya'da İngilizce veya Lehçe hazırlık sınıfı okuyabilirsiniz. Polonya'da lisans derslerine başlmak için dil seviyeniz yeterli değil ise üniversitelerin hazırlık sınıflarında okuyabilirsiniz. Tercihinize göre İngilizce hazırlık veya Lehçe hazırlık okumanız mümükün.

Polonya'da İngilizce Üniversite Hazırlık

Polonya üniversiteleri uluslararası öğrencilerin başvurularını kabul etmek için dil yeterliliği istemektedir. Polonya üniversiteleri TOEFL, FCE, CAE, TELC, IELTS gibi uluslararası kabul görmüş İngilizce dil sınavlarından alınan puanları okulların kriterlerini karşıladığı taktirde kabul etmektedir.

Eğer kabul edilen dil sınavlarından alınmış yeterli bir puanınız yoksa Polonya üniversitelerinin hazırlık programlarına katılabilirsiniz. 1 yıllık hazırlık sınıfı ücretleri okuluna göre değişmekle birlikte 2000-2500 Eur arasındadır.

Polonya'da Lehçe Üniversite Hazırlık

Polonya'da üniversite okumak isteyen öğrenciler ülkenin anadili olan Lehçe olarak eğitim almaya karar verdikleri taktirde çok daha fazla okul ve bölüme başvuru yapma şansına sahip oluyor. Ayrıca okulların sunduğu burslardan İngilizce eğitim alan öğrencilere oranla daha fazla yararlanma şansına sahip oluyor.

Polonya'daki üniversiteler Lehçe olarak eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin başvurularını kabul etmek için uluslararası geçerliliği olan ECL (European Consortium for the Certificate of Attainment in Modernt Languages) sınavından yeterli puanı aldığınıza dair sertifika istemektedir.

Başlangıç seviyesinden Lehçe eğitimine başlayacak öğrenciler üniversitelerin sunduğu Lehçe hazırlık sınıflarına katılabilmektedirler. 1 yıllık Lehçe hazırlık sınıfı maliyetleri 1800-2500 Eur arasında değişmektedir.