Polonya’da üniversite başvuru ve kayıt dönemi ne zaman

Polonya’da üniversite için başvuru ve kayıt tarihleri, Polonya’da eğitim almak istiyorsanız lisenizin bitmesini, LYS sınav sonuçlarının açıklanmasını veya akademik dönemin tamamlanmasını beklemenize gerek yoktur. Polonya üniversiteleri için Ekim dönemi eğitim başvuruları Şubat itibarı ile başlamaktadır.

Çoğu üniversite Ekim ayında eğitime başlarken, bazı üniversiteler öğrencilere Şubat ayında İngilizce hazırlık, Lehçe hazırlık ve bazı eğitim programlarında başlama şansı da sunmaktadır. Şubat ayı başlangıç için başvurular da Ekim ayında başlamaktadır.

Kontenjan sıkıntısı yaşamak istemeyen, evrak işlemlerinin yetiştirmeye çalışırken zaman sıkıntı olmasın isteyen öğrenciler bu tarihler itibarı ile işlemlerini başlatarak oluşabilecek olumsuz durumları bertaraf edebilmektedir.

Hazırlık eğitimi almak, bölümler, kabul şartları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler, 212 243 243 9 veya 549 243 243 9 nolu telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir veya ofisimizi ziyaret edebilirler. 

Polonya’da üniversite detaylı bilgi için tıklayın