Polonya master yuksek lisans

Polonya’da Yüksek Lisans

Polonya’da yüksek lisans almak isteyen öğrencilere sunulan birçok kolaylık ve avantaj bulunmakta. Polonya, İngilizce master eğitimi için en geniş program seçeneklerini sunan ülkelerden birisidir. Varşova Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi, Lazarski Üniversitesi gibi dünya çapında tanınan üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Üniversite mezunları 2000’li yıların başına kadar şirketlerin önemli noktalarında görev alırlardı. Kurumsal bir şirkette ciddi bir görev ve maaşla işe başlamanız için üniversite mezunu olmanız yeterli oluyordu. Günümüze geldiğimizdeyse üniversite mezunları rakipleri karşısında öne çıkabilmek için daha fazlasına ihtiyaç duyuyorlar. Üniversite eğitiminizi yüksek lisans yaparak devam ettirmeniz sizleri farklı kılacak artılardan bir tanesi. Peki hangi bölümde, hangi okulda hatta hangi ülkede yüksek lisans eğitimi almalısınız. Bizim size önerimiz Polonya, Neden mi?

Başvuru ve Kabul Şartları

Polonya’da yüksek lisans başvurusu yapabilmek için Türkiye’de 4 senelik bir üniversiteden mezun olmanız yeterli olacaktır. Not ortalaması istediğiniz üniversiteden kabul alma aşamasında en büyük etkenlerden biri olmakla birlikte akademik alandaki başarılarınız diğer bir önemli faktördür.

Üniversite ve Bölümler

Dünya sırlamasında ilk 500’te yer alan ve mezunlarının yönetici kadrolarında çalıştığı Varşova Ünivertsitesi, Wroclaw Üniversitesi ve Lazarski Üniversitesi gibi okullarda master eğitimizi tamamlama fırsatı

Polonya’da Yaşama ve Çalışma Hakkı

Kaliteli ve dünyada kabul görmüş üniversitelere ev sahipliği yapan Polonya, yüksek lisans eğitimi içinde birçok ülkeden öğrencinin başvurusunu almaktadır. Uluslararası bir ortamda tamamlayacağınız eğitiminiz sonrasında farklı bir dünya görüşüne sahip olacaksınız.

Polonya’nın öğrencilere sunduğu diğer avantaj ise muzunlarına Avrupa çalışma hakkı sağlaması. Yüksek Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra Avrupa bölgesi içerisinde çalışma ve yaşama hakkına sahip olabilirsiniz.

Üniversite Ücretleri

Lehçe dili ile Yüksek Lisans yapmayı tercih ederseniz okul ücretleri daha ekonomik oluyor.  Lehçe yüksek lisans programları 1500 Euro civarındadır, departmanınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak İngilizce dili ile eğitim alacaksanız (ki yabancıların genel seçimidir) 2500 ile 4000 Euro arasında fiyatlara kayıt olabilirsiniz.

Polonya’da master yapmak isteyen öğrencilerin birçok departman seçeneği bulunmakta. Özellikle Avrupa’nın sayılı üniversitelerinden Varşova Üniversitesi‘nde onlarca departmanda yüksek lisans yapabilirsiniz. Bölümünüze uygun bölümleri öğrenmek için bizimle iletişi,me geçebilirsiniz. Programlara İngilizce veya Lehçe olarak başvuru yapabilirsiniz.