Prag Metropolitan Üniversitesi ,  Prag şehrinde 2001 yılında kurulmuştur. 3 farklı şehirde de ana kampüsleri bulunmaktadır. Metropolitan Üniversitesi Çekya’nın en eski ve en büyük özel üniversitelerden biridir. Her yıl da öğrencilerin yoğun bir ilgisi bulunmaktadır. Üniversite her yıl 2000 yeni öğrenci kabul etmekle birlikte, üniversitenin 69 farklı ülkeden yaklaşık 5300 öğrencisi bulınmaktadır.

Üniversitenin İngilizce dilinde lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Üniversite ayrıca Çekce ve İngilizce dil eğitimleri de vermektedir. Üniversite, eğitimini tamamlayan öğrencilerine çift diploma vermektedir.

Dil Hazırlık Program Ücretleri

Üniversitenin bünyesinde İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin en az A2 seviyesinde İngilizce yeterliliği olması gerekmektedir. 1 yıl İngilizce eğitim maliyeti 2125 Euro’dur. Çekce dil eğitimin maliyeti ise 2250 Euro’dur.

Üniversiteye ait kampüste, öğrencinin sosyalleşebileceği salonlar, güvenli WİFİ noktaları, elektronik öğrenci bilgilendirme sistemleri, öğrencilerin güvenlikli bisiklet park yerleri bulunmaktadır.

Prag Metropolitan Üniversitesi’nin yoğun değişim programları bulunmaktadır. Metropalitan Üniversitesi Avrupa’daki Erasmus programı ve Asya,Kuzey Afrika ve Amerika kıtaları dahil 180’den fazla ortak üniversiteden oluşan bir ağ kurmuştur.

Metropolitan Üniversitesi İngilizce Bölümler

-Uluslararası Ticaret

-Uluslararası Araştırmalar ve Uluslararası Ticaret

Metropolitan Üniversitesi İngilizce Yükse Lisans Programları

– Uluslararası Araştırmalar ve Uluslararası Ticaret

– Bölgesel Araştırmalar ve Uluslararası Ticaret


Çekya’da üniversite eğitimi detyalı bilgi için tıklayın