Rehoboth Beach Nasıl Gidilir

Rehoboth Beach work and travel öğrencileri için iş alanları ve sayısı bakımından en önemli yerlerden biridir. Her sene binlerce öğrenci yazlarını geçirmek için Rehoboth Beach’e giderler. Buraya ulaşmak için en ekonomik ve kolay yol New YorkJFK üzerinden olanıdır. Ancak bazen öğrenciler kendi gerekçeleri nedeniyle Philadelphia havaalanına iniş yapmak isterler. Bu nedenle biz 2 havaalanından da Rehoboth Beach’e nasıl ulaşılır anlatacağız.

JFK havaalanından Rehoboth Beach’e ulaşım.

Buradan ulaşım için 2 seçenek vardır. İlk olarak otobüs ile ulaşım:
Otobüs için ulaşım için öncelikle Port Authority otobüs terminaline gitmeniz gerekiyor.

JFK Havaalanından Port Authority'e 

Direk olarak Rehoboth Beach’e otobüs yoktur. Bu nedenle biletinizi Dover Delaware’e almanız gerekir. Biletinizi gittikten sonra veya gitmeden önce alabilirsiniz.

Greyhound Otobüs Bileti Alımı

Dover’a vardıktan sonra Dover Transit Center’a gidip 303 numaralı otobüse binip Georgetown Trasit Hub’da inip 3dakikalık yürüyüş ile Us Rt 9&N Railroad Ave durağından Rehoboth Beach tarafına doğru olan 206 numaralı otobüse bindiğinizde gideceğiniz yere ulaşacaksınız.
Tren ile ulaşım için öncelikle Penn Station’a gitmeniz gerekir.

JFK'dan Penn Station Ulaşım

Tren ile direk Rehoboth Beach’e ulaşım yoktur. Buradan 2 seçeneğiniz var: ilki; Biletinizi Wilmington’a alıp indiğiniz yerden 301 numaraları otobüse binip Dover Transit Center’a ulaşmak. İkinicisi; Biletinizi Dover’a alıp Wilmington’da inip Amtrak’in kendi otobüs aktarmasıyla Dover’a ulaşmak.
Dover’a ulaştıktan sonra Dover Transit Center’dan 303 numaralı otobüse binip Georgetown Trasit Hub’da inip 3dakikalık yürüyüş ile Us Rt 9&N Railroad Ave durağından Rehoboth Beach tarafına doğru olan 206 numaralı otobüse bindiğinizde gideceğiniz yere ulaşacaksınız.

Philadelphia havaalanından Rehoboth Beach’e ulaşım.

Terminal A’dan Airport Line 402 veya Airport Line 4708 trenine binip Jefferson Stationda indiğinizde Greyhound Terminaline ulaşmış oluyorsunuz. Buradan Rehoboth Beach’e direk ulaşım yoktur, bu nedenle biletinizi Dover’a alınız. Biletinizi terminalden alabileceğiniz gibi gitmeden önce de internet üzerinden alabilirsiniz.

Greyhound Otobüs Bileti Alımı

Dover’a vardıktan sonra Dover Transit Center’dan 303 numaralı otobüse binip Georgetown Trasit Hub’da inip 3dakikalık yürüyüş ile Us Rt 9&N Railroad Ave durağından Rehoboth Beach tarafına doğru olan 206 numaralı otobüse bindiğinizde gideceğiniz yere ulaşacaksınız.