Royal Elite International Academy Kanada’da Lise

Royal Elite Kanada Lisesi (Vineridge Academy), dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrenci alan, Kanada’nın Özel Liselerinden birisidir. Okul, Kanada Niagara on the Lake antik ve turistik sehrinde, Toronto’ya 1 saat uzaklıktadır. Okulumuz, sosyal anlamla birçok yere yakın lokasyonda bulunan bir okuldur. Okul, 9. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerine toplamda 4 yıllık bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Royal Elite Lisesinin akademik takviminde her sene 3 sömestr bulunmaktadır. Okulun ilk sömestri Eylül – Aralık aylarında, ikinci sömestri Ocak – Nisan ve üçüncü sömestri ise Mayıs – Haziran ayları olarak düzenlenmiştir.

Royal Elite Lisesi, son derece huzurlu ve doğanın içinde bulunan harika bir kampüse sahiptir. Ayrıca kampus içerisinde ilkokulda bulunmaktadır. Okul, 2 katlı bir binada hizmet vermekte ve  bünyesinde müzik odası, bilgisayar laboratuarı, tiyatro sahnesi, kapalı spor salonu ve kafeterya bulunmaktadır. Öğrenciler bu alanlarda hem ders çalışabilmekte hem de sosyalleşebilmektedir.

Royal Elite Lisesinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerine verilen eğitimler 11. ve 12. sınıflara hazırlık maksadı barındıran temel içerik anlamında derslerden oluşmaktadır. Yine okul, 11. ve 12. sınıflarda eğitim alan öğrencilerine de, Lisans ve Kolej Programlarına giriş anlamında öğrencilerin ihtiyaç duyacakları bilgileri karşılamak için eğitimler verilmektedir. Okulda 4 yıllık eğitim süresince öğrenciler toplamda 30 farklı ders almaktadır. Bu derslerin 18’i zorunlu diğer 12’si ise seçmeli derslerdir. Bununla birlikte dersler dışında okulun öğrencilerine sağladığı 40 saatlik gönüllü programları ise yine öğrencilere Üniversitelere girişte kolaylık sağlamaktadır.

Royal Elite International (Vineridge Academy) Lise Ücretleri

  • Eğitim Ücreti – 14.400 CAD
  • Yemek Masrafları – 1920 CAD
  • Aile Yanı Konaklama Ücreti – 8000 CAD
  • İlave Ek Giderler (Ortalama) – 2100 CAD

2017 Kabul alan öğrenciler;

Okulumuz öğrencilerinin 2017 yılında kabul aldığı okulları ve kabul sayılarını aşağıda bulabilirsiniz;

Algoma University2
Brock University21
Carleton University32
Lakehead University1
Laurentian University1
McMaster University23
OCAD1
Queen’s University2
Ryerson University6
Trent University13
University of Guelph10
University of Ottawa37
University of Toronto25
University of Waterloo13
University of Windsor1
Western University24
UOIT3
Wilfred Laurier University5
York University24

Royal Elite International Academy (Vineridge Academy) Başvuru Şartları

Okulumuzda Lise Programlarına giriş için ilk önce istenilen şey; İngilizce Dil Yeterliliğidir. Bu anlamda öğrencilerin IELTS sınavından 5.5 skorlarının olması istenmekte ve aynı zamanda dersleri anlayabilecek seviyede de pratik anlamda İngilizce bilmeleri istenmektedir. IELTS skoru olmayan öğrenciler, okulun İngilizce mülakat sınavına girmek şartıyla İngilizce Dil Seviyelerini kanıtlayabilmektedir.

Mülakatta zorlanan öğrencilere okul, 9. sınıfta İngilizce ders takviyesi vermektedir. Bununla birlikte hiç İngilizce bilmeyen öğrencilere İngilizce Hazırlık Programı sunmaktadır. Okula giriş için istenilen diğer şartlar ise; 8 yıllık temel eğitim hayatını bitirmiş olmak ve öğrencilerin öğretmenlerinden 2 adet referans mektubu almış olmaları da mevcuttur.


Kanada’da Lise detaylı bilgi