siauliai-universitesi-litvanya

Siauliai Üniversitesi, Kuzey Litvanya’daki en büyük üniversitelerden biridir. 1997 yılında, Siauliai Pedagogical Institute ve Siauliai Polytchnic’in Kaunas Teknoloji Üniversitesi ile birleşmesinden sonra kurulmuştur. Litvanya’da kurulduğu şehrin ismini alan okul, 3 fakülte ve 2 enstitüye sahiptir. 4,000 öğrenci ve 300 akademisyeni bünyesinde barındırmaktadır.

Toplamda 59 lisans ve yüksek lisans programı sunan Siauliai Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için farklı 24 İngilizce ve Rusça bölümlere sahiptir. Öğrenciler, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına katılabilmektedir. Okulun araştırma merkezlerinde özellikle; cinsiyet çalışmaları, biyolojik araştırmalar, eğitimsel araştırmalar, enerji ve temiz çevre teknolojileri, fiziksel ilerlemede modelleme, teknoloji deneyleri üzerine yoğunlaşılmaktadır.

Çekya, Polonya gibi ülkelerde bulunan üniversitelerle diploma programları sunan üniversite, dünyanın dört bir yanından 40 farklı ülkede 140 üniversite ile değişim programları anlaşmasına sahiptir.

Siauliai Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri

Okulun başvuru ücreti 95 Euro’dur.

Program Adı (İngilizce)Süre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç
Lisans Programları
İşletme Yönetimi7 Sömestr2,200 Euro
Ekoloji ve Çevre8 Sömestr2,700 Euro
Makine Mühendisliği8 Sömestr2,700 Euro
Elektronik Mühendisliği8 Sömestr2,700 Euro
Bilgi Teknolojisi         8 Sömestr2,700 Euro