Singidunum- Üniversitesi-bilgi

Singidunum Üniversitesi Sırbistan’ın ikinci en büyük üniversitelerinden biridir. Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin rağbet gösterdiği bu üniversite hayallere yaklaşmanın ilk adımıdır. Yurtdışında üniversite okumak günümüzde hayal olmaktan çıkmıştır. Belgrad’da yer alan üniversite bulunduğu konum bakımından da öğrencilerin ilk tercih nedenlerinden olmuştur.

Singidunum Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Singidunum Üniversitesinde yaklaşık olarak 12.000 kayıtlı öğrenci nüfusuna sahiptir. Üniversite 20 bin m² bir alan üzerinde kurulmuştur.Modern bilgisayar ve internet yapısı, görsel ve işitsel ayrıca verimli eğitim faaliyetleri için gerekli olan tüm ekipmanlarla donatılmıştır.

20 amfi tiyatro salonu, 50 konferans salonu, 14 bilgisayar merkezi bulunmaktadır. Aynı zamanda yabancı dil merkezi, kütüphane, bir banka ve öğrenci kafeteryaları bulunan Singidunum Üniversitesinin tüm alanlarında internet erişimi de mevcuttur.

Singidunum Üniversitesi Öğrenci Servisi öğrencilerin üniversite hakkında bilgi alabilecekleri bir merkezdir. kariyer merkezi ise öğrencilere belirli bireysel ve grup danışmanlığı alanında verimli iş becerilerini geliştirmeleri konusunda yardımcı olan bir merkezdir.

Singidunum üniversitesi üniversite içinde kendi basın yayın organını geliştirmiştir. Müfredatta yer alan tüm ders kitapları üniversite içinde yayınlanır.

Üniversite bilimsel dergi olan Avrupa Uygulamalı Ekonomi Dergisini çıkarmaktadır. Sırbistan hükumeti tarafından önemli bilimsel dergiler içerisinde yer almaktadır. Dergi yılda iki kere yayınlanır. Ekonomi, turizm, yönetim, bilgi teknoloji ve hukuk alanında konular işlenir.

Singidunum Üniversitesi Eğitim

Singidunum Üniversitesi eğitim dili bakımında Genellikle Sırpça eğitim veren bir üniversitedir. Sosyal bilimler ve beşeri bilimler, matematik, teknik bilimler ve doğal bilimler  alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

Üniversitenin ilk fakültesi 1999 yılında kuruldu. Üniversite ise 2005 yılında tamamen kurulmuştur. 9 fakültesi mevcuttur. Bologna süreci eğitim modeli ilkelerine göre eğitim vermektedir.

Singidunum Üniversitesi Fakültesi ve Bölümleri

Singidunum üniversitesi eğitim süreleri Lisans 4 yıl,  Master 1 veya 2 yıl, Doktora ise 3 yıl olarak belirlenmiştir. Üniversitenin içinde var olan bölüm ve fakülteler;

Belgrad İşletme Fakültesi

İşletme Ekonomisi

 • Muhasebe ve denetim
 • Finans ve Bankacılık
 • Pazarlama ve Yönetim
 • İnsan kaynakları yönetimi

Turizm Fakültesi ve Konaklama İşletmeciliği Yönetimi

Turizm ve Ağırlama

 • Misafirperverlik
 • Turizm
 • Gıda ekonomisi

Bilişim ve Bilgisayar Fakültesi

 • Bilişim ve Bilgisayar Bilimleri
 • Bilgi Teknolojileri

Teknik Bilimler Fakültesi

Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri

Mühendislik Yönetimi

Yazılım ve bilgi Mühendisliği

 • Elektronik  İletişim
 • Yazılım Mühendisliği
 • Enerji verimliliği

Beden Eğitimi ve Spor Yönetimi Fakültesi

Beden Eğitimi ve Spor

Spor Yönetimi

Singidunum Üniversitesi eğitim şartları olarak dünyanın bir çok üniversitesi ile işbirliği yapmaktadır. Üniversite hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçmelisiniz.


Sırbistanda Üniversite eğitimi detaylı bilgi için tıklayın