sirbistanda-tip-okumak

Sırbistanda Tıp eğitimi bir çok öğrencinin hayalidir. Sırbistan tıp eğitimi veren üniversiteler konusunda dünya sıralamasına girmeyi başarmış bir ülkedir.

Ülkemizde tıp bölümünü kazanmak çok yüksek puanlara sahiptir bu nedenle bu puanları alamayan öğrenciler hayal kırıklığı yaşamaktadır ve sevmedikleri okullarda okuyarak sevmedikleri meslekleri yapmak zorunda kalmaktadırlar.

Sizlerde Sırbistanda tıp eğitimi ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. Tıp bölümünde eyer alan son teknolojik donanımlı laboratuvarlar ve özel aletler ile alanınızda uygulamalı eğitimler alabilmekte siniz.

Alanında uzman akademisyenlerin anlattığı dersler kalabalık olmayan sınıflarda daha iyi bir eğitim almanıza olanak sağlamaktadır. Sırbistanda tıp okumak hayallerinize bir adım yaklaşmasını sağlıyor.

Sırbistanda Tıp Eğitiminin Avantajları

Sırbistanda Tıp eğitimi almanız için tek bir üniversite mevcuttur. Bu üniversite Belgrad Tıp Üniversitesidir. Tek olduğundan dolayı eğitimi de dünya sıralamasına girmeyi başarmış kalitedir. Bu üniversite ülkenin en eski ve köklü eğitim kurumlarından biridir.

Sırbistanda Tıp eğitimi konusunda bir diğer önemli nokta ise okula girişlerde bir yeterlilik sınavına girerek kayıt olmanız gerekmektedir. Sırbistanda tıp eğitimi hangi dilde eğitim alacağınıza kendiniz karar verirsiniz. Tıp eğitimi hazırlık hariç 6 yıl sürmektedir.

Sırbistanda Tıp Eğitimi Fiyatları ve Üniversiteleri

Sırbistanda Tıp eğitimi fiyatları ve üniversiteleri hakkında merak ettiğiniz konuları sizler için hazırladık. Sırbistanda tıp eğitimi alacağınız en iyi üniversite Belgrad üniversitesidir. Dünya sıralamasına giren bu üniversiteden Sırpça veya İngilizce tıp eğitimi alabilirsiniz.

Belgrad üniversitesi tıp bölümü fiyatları;

  • Sırpça- Yıllık 2500€
  • İngilizce- Yıllık 7000€

Daha detaylı bilgi için 0 212 243 243 9 iletişim numaramız dan veya ofislerimize uğrayarak bilgi alabilirsiniz. Sırbistanda tıp okumak için öncelikle giriş sınavlarına girmeniz şartı vardır. İlk yıl hazırlık eğitiminden sonra üniversitenin giriş sınavından başarılı olmanız durumunda okula başlayabiliyorsunuz. Hangi dilde eğitim almak istiyorsanız o dilde eğitim alabilirsiniz. Hazırlık hariç 6 yıl eğitim almaktasınız.

Sırbistanda tıp bölümü denklik konusuna gelecek olursak eğer YÖK tarafından tanınan bir üniversite olduğundan dolayı YÖK’in istediği şartlar yerine getirilerek denklik alınmaktadır.