slovenya ingilizce

Slovenya’da İngilizce dil eğitimi, Slovenya’da Lisans eğitimi alabilmek için aslında herhangi bir dil yeterlilik belgesi istenmemektedir. Sadece Slovenya’da Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerden bir dil yeterlilik belgesi istenmektedir. Bununla birlikte lisansta Slovence bölümlerin bazılarında Slovence Dil Sertifikası istenmektedir. Örnek vermek gerekirse; gazetecilik gibi.

Slovenya’da Lisans Eğitimi için yeterli dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler için Üniversitelerde hazırlık bölümleri yoktur, sadece devlet tarafından tanınan dil okullarında eğitim alabilmeniz mümkündür. Yine bu eğitimlerde, eğitim alacağınız bölüme göre İngilizce veya Slovence Dil Eğitimi almanız da mümkündür. İngilizce veya Slovence dil bilginiz B2 ya da üzeri bir seviyedeyse hazırlık almanıza gerek yoktur.

Slovence Dil Eğitimi

Slovenya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin Slovenceyi çözmeleri kendileri için çok büyük bir avantajdır. Çünkü Slovenya’da eğitim genel anlamda Slovencedir, İngilizce bölümlerin sayısı çok düşüktür. Slovenya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin YGS – LYS sınavlarına girip, baraj puanı aşmaları gerekmektedir. Kayıt için, Lise Diploması ve Lise Transkripti yeterli olmaktadır.

Slovence ve İngilizce dil eğitimi her sene Eylül ayında başlamakta, Ağustos ayının sonuna kadar devam etmektedir.