Sydney dil okulları, 4,5 milyon nüfusu ile Avustralya’nın en kalabalık şehri olan Sydney aynı zamanda her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Son yıllarda İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin ilgisinin arttığı şehir İngilizce dil eğitimi veren farklı okul seçenekleri sunuyor.

Neden Sydney’de Dil Eğitimi

Ana dili İngilizce

İngilizce öğrenmek için Sydney size ne gibi avantajlar sunuyor. Eğitiminizi aldığınız şehrin anadalinin İngilizce olması en büyük artısıdır. İngilizce’nizi geliştirmenizin en önemli faktörlerinden olan pratik yapmak ilerlemizi hızlandıran en önemli faktördür. Market alış verişi yaparken, restorantta sipariş verirken ve yolda tanıştığınız insanlarla sohbet ederek ilerlemenizi hızlandırabilirsiniz.

Sosyal Yaşamı hareketli

Eğitim aldığınız şehirde yeni edindiğiniz arkadaşlarınızda birlikte vakit geçirmeniz, etkinliklere katılmanız ve sohbetleriniz İngilizce’nizi geliştirmenize etki eden önemli faktörlerden bir diğeridir. Sosyal atraksiyon bakımından son derece zengin olan Sydney’de sıkılmak için fırsat bulmanız zor olacaktır. Neler yapabileceğinize gelince;

 • Ünlü Bondi Plajı’nda sörf yapmak!
 • Sidney Opera House’un yelkenlerine hayran kalmak!
 • Gün batımında Harbour Köprüsü’ne çıkmak!
 • Limandan kıyı yerleşimi Manly’ye feribotla gitmek!
 • Blue Dağları’nda nefes kesici manzaraları görmek ve patikalar boyunca yürümek!
 • Darling Limanı’nda yaz gecelerinde havai fişekleri izlemek!
 • Sidney’in Hyde Park’ındaki ve Botanik Bahçeleri’ndeki güzelliklerden ilham almak!
 • Dünya standartlarındaki galerileri ve müzeleri gezmek!
 • Hunter Valley şarap imalathanelerinde ürünlerin tadını çıkarmak!
 • Avustralya’nın başkenti Canbera’ya günübirlik geziye katılmak!
 • Geceleri yemek ve dans için Oxford Caddesi’ne inmek!

Öğrencilere İş Bulma ve Çalışma Fırsatı

Dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni veren nadir ülkelerden olan Avustralya’da yasal olarak part time çalışma hakkına sahip oluyorsunuz. Hem ekonomik olarak hemde İngilizce pratik olarak size avantaj sağlayacağından iş bulup çalışmanızı önermekteyiz. Peki ben iş bulabilir miyim diye soracak olursanız; su sorunun yanıtı tabiki öncelikle sizin İngilizce seviyeniz ve girişkenliğiniz ile alakalı. Sydney’in bu konudaki avantajı ne diye soracak olursanız da Avustralya’da en çok iş fırsatı olan şehir olduğunu söyleyebiliriz.

Sydney Dil Okulları Listesi

Kaplan Dil Okulu

EC English Dil Okulu

Ability English Dil Okulu

Navitas Dil Okulu

English Unlimited Sydney Dil Okulu

Sydney Dil Okulu Fiyatları

Sydney’de dil eğitimi alabileceğiniz farklı okul seçenekleri bulunmaktadır. Okul ücretleri seçtiğiniz haftalık ders saati ve programınızın uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca okulların dönemsel yaptığı kampanyalardan yararlanarak çok daha ekonomik bir okul seçme şansınız oluyor.

İndirimli Avustralya dil okulları linkten kampanyalara göz atabilirsiniz.

Avustralya Dil Okulları fiyatları linkinden genel listeye ulaşabilirsiniz.