TENNESSEE

Tennessee, Amerika’nın güneydoğu bölgesinde kalan bir eyalettir.En büyük kenti Memphis olarak kabul edilir ancak başkent olan Nashville,Memphis ile neredeyse aynı büyüklüktedir.Bu eyalet Manhattan Projesi’nin ürünü olan dünyanın ilk atom bombasının üretildiği yerdir.Bu bomba 2. Dünya Savaş’ında kullanılmıştır.Tennessee aynı zamanda Amerikan müziğinin gelişmesi ve şekillenmesi açısından büyük katkı sağlamıştır. Tennessee’de imalat sanayi,tarım ve turizm gelişmiştir.Great Smoky Mountains National Park Amerika’nın en çok ziyaret edilen Ulusal Park’ıdır.Work and travel öğrencileri bu eyalete çeşitli işlerde farklı şehirlere çalışmaya gelirler.

Eyalet özellikleri:

2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %9.8
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$105

Memphis

Tennessee eyaletinin en büyük ve Amerika’nın 23. en büyük şehridir.Arkansas eyaleti ile olan sınırını Mississippi Nehri çizer.Blues müziğinin bu şehrin Beale Sokağından doğduğu söylenir.Bu şehrin yakın yerlerine work and travel öğrencileri gelirler.Öğrenciler izinli günlerinde veya gezme zamanlarında bu şehri dolaşmaya gelirler.

Gezilecek yerleri

Beale Street,National Civil Rights Museum,Sun Studio,Graceland,Memphis Zoo,Pink Palace Museum,Museum of American Soul Music,Rock n Soul Museum,FedEx Forum,Botanic Garden,Graceland,Gibson Guitar Factory Tour,

Nashville

Şehir olarak Memphis daha büyük olsa da ,Nashville metropol alanı Memphis Metropol alanından çok daha büyüktür.Öğrenciler bu şehre veya yakın şehirlere çalışmak için gelirler, boş günlerinde veya gezme zamanlarında da gezerler.Bu şehirde gezebilecek çok yer vardır.