TEXAS

Texas, Amerika’nın güney merkezinde yer alan bir eyalettir. Büyüklük açısından Alaska’dan sonra 2. ,popülasyon açısından California’dan sonra 2.dir. Başkenti Austin, en büyük kenti Houston’dır.Work and travel öğrencileri bu eyalete genellikle yazlarını geçirmek için iç kesimlerdeki şehirlere veya Meksika körfezine bakan sahillere giderler.Bunlar Galveston ve Corpus Christi’dir.

Texas Eyalet özellikleri:

2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %8.2
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$8.5-$11
Konaklama masrafı(Haftalık): $80-$105

Houston

Houston, Amerika’nın en büyük 4. kentidir.Bu şehir öğrencilerin gezmek amaçlı gittikleri bir şehirdir.Öğrenciler çalışmak için bu şehrin hemen altında kalan Galveston bölgesine giderler.İstanbul ile kardeş şehir olan Houston aynı zamanda Nasa’nın Johnson Space Center’ına ev sahipliği yapar.

Gezilecek yerler:

Museum of Natural Science,Houston Zoo,Space Center,Water Wall,Air Terminal Museum,Downtown Aquarium,Museum of Fine Arts.

Texas eyaletinde gezilecek yerler:

River Walk(San Antonio),The Alamo(San Antonio),Dallas Botanic Gardens(Dallas),AT&T Stadium(Arlington),SeaWorld(San Antonio) ve bu eyalette 2 tane Six Flags bulunmaktadır, biri Arlington’da diğeri San Antonio’dadır.

dunya_uzerinde_texas_nerede