TOEFL Sınav Hazırlık Kursu başta Amerika ve Kanada olmak üzere tüm dünyada kabul gören, standartlaştırılmış bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. TOEFL sınavı ETS (Educational Testing Service) tarafından hazırlanan, anadili İngilizce olmayan kişilerin girdiği bir sınavdır. ETS’nin merkezi New Jersey’dedir. Bu sınvdan alınan skor iş başvurularında, üniversite kayıtlarında, sertifika programı kayıtlarında ve daha birçok yerde kullanılmaktadır.

TOEFL Sınav Hazırlık Kursuna Kimler Katılabilir?

TOEFL sınavı giriş için bir kural yoktur, İngilizcesini geliştirmiş herkes bu sınava katılabilir. Özellikle yurtdışında üniversite okumak isteyen kişiler bu sınava girmektedir.

TOEFL Sınavını Kabul Eden Kuruluşlar ?

Yaklaşık 130 ülkede 10000’e yakın kolej, üniversite ve meslek kuruluşu bu sınav skorunu kabul etmektedir. Özellikle yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler bazı okullar tarafından İngilizce sınavına tabi tutulmaktadır. TOEFL skoruna sahip olan adaylar ise bu sınavdan muaf tutulmaktadır, yani bu skora sahip olmak size her anlamda fayda sağlamaktadır.

TOEFL Hazırlık Kursu Fiyatları?

TOEFL Hazırlık Kursu veren birçok kurum bulunmaktadır. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında bir çok kurum öğrencilerine bu kursu sunmaktadır. Özellikle yurtdışında alınacak TOEFL Hazırlık kurslarının ortalama maliyeti (Amerika’yı baz alırsak) 4 hafta için 1400 USD, 8 Hafta içinse yine ortalama 2400 USD civarlarındadır.