Amerika Trainee Programı Kimler Katılabilir

Amerika’daki kaliteli oteller J1 Vizesi ile farklı ülkelerden işletmelerine belirli sürelerle otelcilik alanında eğitim ve kültürel değişim amaçlı programlar düzenlemektedir. Bu programlara katılım sağlayan kişiler Intern yada Trainee olarak adlandırılmaktadır. Intern olmak demek henüz Turizm okulundan yeni mezun olmuş ve mezuniyet tarihinden itibaren 1 yıl dolmamış olan kişiler anlamını taşımaktadır. Trainee ise; Turizm profesyoneli olarak sektörde 5 yıldan fazla tecrübesi olan kişiler için kullanılmaktadır.

Bu Programa Kimler Katılabilir?

  • 21-35 yaş arasısında olan
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği Alanında Ön lisans veya Lisans Mezunu olup en az 1 yıllık otelcilik sektöründe iş veya staj tecrübesi bulunan,
  • En az Turizm Otelcilik Meslek Lisesi mezunu veya düz lise / diğer bölümlerden mezun olup en az 5 yıllık otelcilik alanında iş veya staj tecrübesi sahip olan
  • MSA gibi özel turizm veya aşçılık okulları mezunu olup sektörde en az 1 yıllık tecrübesi olan(City and Guilds Diplomasına sahip olmalıdırlar.)

Mutfak Departmanı için orta seviye, Ön büro ve Servis Departmanı için İleri seviyede İngilizce konuşabilen kişiler bu programa katılabilirler.

Maaşlı Turizm Staj programı olarak da adlandırılan bu programa katılan kişiler hem otelcilik alanında tecrübe kazanmakta ya da var olan tecrübelerini ilerletme imkanı bulmaktadır ve bu sayede İngilizcelerini de geliştirmektedir.

Amerika’da kariyer imkanları isteyen kişiler bu programları basamak olarak kullanmakta ve programlarının sonunda sertifikalar ve referanslar almaktadır. Bu programlara katılım için Online Başvuru Formumuzu doldurup, İngilizce CV örneğinizi bize yollamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir