Trainee Program Maliyeti

Staj programlarının maliyetleri Work and Travel ve Camp Staff Programlarına göre daha yüksektir çünkü bu program diğer ikisinden de çok farklı bir programdır. Katılımcı Amerika’da daha uzun sure kalıp, uzmanlık alanında profesyonel eğitim almaktadır. Bu faktörler maliyetleri yükseltmektedir. 12 aylık bir staj programının maliyeti sponsorlarımıza göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 9.000 TL (3.900 USD) civarında olmaktadır.

Colorado’nun başkenti Denver’da bulunan Konferans ve Kayak Merkezi’nde hemen hemen bütün branşlarda düzenlenen 12 aylık staj Programının maliyeti 9.000 TL (3.900 USD) civarındadır. Ayrıca burada yönetici asistanı / müdür yardımcısı olarak görev verilmektedir ve profesörlerden yöneticilik üzerine eğitim, seminerler ve dersler alınmaktadır. İşler sınırlı olduğu için erken başvuru yapmak önemlidir.

Sponsorlarımıza göre değişen 2 farklı ödeme şekli vardır. Seçtiğiniz işe göre ödeme planınız belirlenmektedir;

1. Ödeme şekli (Turizm ve diğer alanlarda yapılacak stajlar için geçerlidir.)

Program, DS-2019, sağlık sigortası için toplam 3.900 USD. Mülakattan önce 500 USD ödenmektedir. Mülakat başarısız olursa ücret tam olarak 5 iş günü içerisinde iade edilmektedir. Mülakatı geçerse program ücretinin yarısını ödemektedir. Vizesini alınca geri kalan ödemesini yapmaktadır. Katılımcı ilave olarak 180 USD SEVIS, 160 USD vize ücreti ve 15 TL yurtdışı çıkış harcı ödemektedir. Uçak biletini kendisi almakta ve yanında en az 1.000 USD harçlık götürmesi gerekmektedir.

2. Taksitli Ödeme Şekli (Sadece Turizm alanında yapılacak stajlar için geçerlidir.)

Program, DS-2019, sağlık sigortası için toplam 4.150 USD. Amerika’ya gitmeden önce sadece 1.750 USD ödenmekte ve geri kalan 2.400 USD Amerika’da işe başladıktan sonra aylık 200 USD olarak ödenmektedir. Mülakata girmeden önce 500 USD ödenmektedir. Mülakat başarısız olursa ücret tam olarak 5 iş günü içerisinde iade edilmektedir. Katılımcı ilave olarak 180 USD SEVIS, 160 USD vize ücreti ve 15 TL yurtdışı çıkış harcı ödemektedir. Uçak biletini kendisi almakta ve yanında en az 1.000 USD harçlık götürmesi gerekmektedir.

*İşler ve başvuru şartlarına göre ödeme seçenekleri ve bilgiler değişkenlik göstermekte olduğundan bizimle iletişime geçerek en güncel bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir