Ucam Üniversitesi, 1996 yılında kurulan özel bir üniversitedir.  Ucam Üniversitesi, %10 uluslar arası öğrenci olmak üzere 15 bin öğrenci eğitim almaktadır. UCAM 30 lisans, 52 yüksek lisans programı ve 10 mesleki eğitim olmak üzere geniş yelpezade öğrencilere eğitim vermektedir.

Ucam Üniversitesi , Bologna sürecinden sonra İspanya’da eğitim programlarını European Quality System for Education ( Avrupa Yüksek Öğretim Kalite Birliği ) ‘ne göre düzenleyen ilk üniversitelerden biridir. UCAM, aralarında Uc Berkeley, Stanford, NTU, NUS veya Universita degli Studi di Bologna gibi dünyanın önde gelen kolejleri ve üniversiteleri olmak üzere 200 ünlü uluslar arası stratejik ortağa sahiptir. UCAM, sınıf başına düşen öğrenci sayısını minimum tutmayı özen göstermekle birlikte her öğrenciye özel bir danışman öğretmen ataması yapılarak, öğrenci-akademisyen arasında bire bir görüşmeyi maksimum seviyede tutmaktadır. UCAM, iş dünyasıyla güçlü bir bağ kurmakla birlikte piyasadaki acil ihtiyaçlara yönelik çalışma programlarını adapte etmiş, öğrencilere kamu ve özel kurumlarda zorunlu stajları ayarlayarak büyük bir avantaj sağlamaktadır. İş dünyasının ulusal ve uluslarası kurumlara birlikte lisans ve yüksek lisans programlarını oluşturmuştur.

Ucam’ın lokasyonu kültürel ve tarihiolarak çok özel bir yerdedir. Ana kampusü 18.yydan kalma Jeronimos Manastırı etrafındadır.

UCAM Üniversitesi , Spor Bilim Üniversiteleri olarak tanınmaktadır. Avrupa’nın 1.Ulusal Lig’de ( Acb Leaguge Spain) Basketbol takımı bulunan tek üniversitedir. Ucam, İspanya liglerine sporcu eğitimi ile katkı veren bu noktada da uluslar arası ün kazanmış bir üniversitedir.

Ucam, Murcia şehrinde bulunmaktadır. Murcia şehrinde yaşam oldukça uygun, Öğrencilerin aylık (yeme,içme barınma) maliyetleri aylık ortalam 550 Euro civarındadır. Murcia şehri eğlenceli, güvenli ve ulaşım sistemleri gelişmiş bir şehirdir. Murcia’da kültürel yaşam, şehrin tarihi mirası, çok dinli ortamı, üniversiteler , müzeler, kütüphaneler, konser salonları vb. sayesinde çok aktif bir şehirdir.

Ucam Üniversitesi Ücretleri

Ucam Üniversitesi Hazırlık Ücretleri

Program

Süre (Sömestr)

Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç

İngilizce Hazırlık

2 Sömestr

4300 Euro

İspanyolca Hazırlık

2 Sömestr

4300 Euro

Ucam Üniversitesi İngilizce Lisans Program Ücretleri

Program

Süre (Sömestr)

Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç

Business Administration

6

6500   Euro Ekim

Sport Sciences

6

6500   Euro Ekim

Tourism Management

6

6500   Euro Ekim

Dentistry

10

13900 Euro Ekim

Modern Languages

6

4800   Euro Ekim

Ucam Üniversitesi İngilizce Yüksek Lisans Program Ücretleri

Program

Süre (Sömestr)

Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç

International Business Management

4

8900   Euro Ekim

Mba Sports Management Murcia

4

10900 Euro Ekim

Mba Sports Management Madrid

4

11900 Euro Ekim

Sports Marketing in Madrid

4

9800   Euro Ekim

Sports Management (Madrid)

4

10900 Euro Ekim

Innovation and Tourism Marketing

4

5900   Euro Ekim

Hospitality Management

4

6400   Euro Ekim

Eu Studies and Human Rights

4

5800   Euro Ekim

Innovation and Tourism Marketing (Online)

4

3900   Euro Ekim

Hospitality Management (Online)

4

4500   Euro Ekim


İspanya'da üniversite detaylı bilgi için tıklayın