Ukraynada Eczacılık Okumak, yurtdışında eğitim almak bildiğiniz üzere son yıllarda hayli yoğun bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Pek çok sebepten ötürü yurtdışı üniversite ve diğer eğitim programları tercih edilmektedir.

Bu nedenlerin başında ise ülkemizde eğitim sisteminde sabitliğin elde edilememiş olmasıdır. Bunun yanı sıra eğitim alınacak okulların ve üniversitelerin artış göstermesi alınan verimde eksikliklerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Yurtdışı eğitim seçenekleri içerisinde en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen Ukraynada, lisans eğitimi almak isterseniz, kaliteli bir eğitimin yanı sıra pek çok avantajı da elde etmiş olacaksınız.

Şimdi sizlere en çok tercih edilen bölümlerden biri olan Ukraynada eczacılık okumak hakkında biraz daha detaylı bilgi vereceğiz.

Ukraynada Eczacılık Okumak

Yurtdışı eğitimlerinin en önde gelen ülkelerinden bir tanesi olan Ukraynada eczacılık fakültelerinde eğitim almak pek çok öğrencinin hayalleri arasında yer almaktadır.

Avrupanın en iyileri arasında yerini almış olan Ukraynada eczacılık okumak ile sizlerde akademik anlamda en iyilerden ders alarak kendinizi mesleğinizde geliştirebilirsiniz.

Ukraynada eczacılık almaya karar verdiğiniz de öncesinde kabul şartları nelerdir bunları ele almalısınız. Öncesinde toparladığınız bilgiler bu süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Ukraynada Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler

Bahsettiğimiz gibi Ukraynada eczacılık eğitimi veren pek çok üniversite bulunmaktadır. Şimdi sizlere eczacılık eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden bahsetmek istiyoruz.

  • Danylo Halytsky Lviv Ulusal Medikal Üniversitesi
  • Bogomolets Ulusal Medikal Üniversitesi
  • I.Horbachevsky Ternopil Detler Medikal Üniversitesi
  • Bınnytsya National Pırogov Memorial Medikal Üniversitesi
  • Ivano – Frankıvsk Ulusla Medikal Üniversitesi
  • Odessa Ulusal Medikal Üniversitesi
  • Zaporızhzhıa Devlet Medikal Üniversitesi

Gördüğünüz Ukraynada eczacılık okumak için pek çok okul seçeneğiniz vardır. Sizlerde alanında uzman olan bu okullar arasından bütçeniz ve şartlarınıza uygun olanı tercih ederek eğitiminize devam edebilirsiniz. Şimdi ise sizlere Ukraynada eczacılık fakültesi denklik hakkında bilgi verelim.

Ukraynada Eczacılık Fakültesi Denklik

İlk olarak denkliğin ne anlama geldiğinden bahsedelim. Yurtdışında almış olduğunuz eğitimlerin Türkiyede YÖK tarafından kabul edilmesi ve tanınması anlamına gelmektedir.

Denkliiğin olmadığı durumlarda almış olduğunuz eğitimler dahilinde Türkiye o alanda faaliyet göstermeniz kabul görmemektedir.

YÖK her yıl güncellediği belli bir takım kriterler dahilinde yurtdışında aldığınız yüksek lisans ya da lisans eğitimleri neticesinde edinmiş olduğunuz diplomaların Türkiyede tanınabilineceğine karar vermektedir.

Ukraynada eczacılık denklik sorunu olmayan üniversitelerden eğitim aldığınız takdirde mesleğinizi Türkiye de icra edebileceksiniz.

Ukrayna Eczacılık Eğitiminde Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Yurtdışı  eğitimlerinde tercih edilen pek çok konaklama seçeneği mevcuttur. Ancak burada sizlere, en çok rağbet gören konaklama seçeneklerinden bahsedeceğiz.

Aile yanı konaklama, tahmin edeceğiniz üzere yurtdışı eğitimi konaklama seçeneklerinde ilk sırayı almaktadır. Sizlerde ev ortamından uzak kalmamak istiyor iseniz tercihlerinizi bu doğrultuda kullanabilirsiniz.

Aile yanı konaklamanın sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise sürekli diyalog halinde kalarak dil hakimiyetinizi geliştirebilirsiniz.

Bir diğer seçenek yurt olmaktadır. Sizler gibi diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile irtibat halinde kalırsınız. Aynı zamanda onların yerel kullandıkları dile de aşina olursunuz. Kültürlerini tanımak ve kendinizi onların yerine koyarak empati yeteneğinizi geliştirmek te hayata, olaylar farklı pencerelerden bakmanızı sağlayacaktır.

Ukraynada Eczacılık Eğitimi Ücretleri

Yurtdışı eğitimlerinden yaralanmak istiyor iseniz pek soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Ukraynada alacağınız eğitimler için öncesinde bir bütçe planı çıkarmalısınız.

Eğitiminiz esnasında sıkıntıya düşmemek adına minimum yaşam masrafları hakkında da bilgi edinmelisiniz. Ukraynada eczacılık eğitimi fiyatları için site içerisinde yer alan iletişim kanallarımızdan tarafımıza ulaşabilirsiniz.


Ukraynada Üniversite Okumak detaylı bilgi için tıklayın