Varşova Ekoloji ve Yönetim Üniversitesi, 20 yıl önce kurulan Varşova Ekoloji ve Yönetim Üniversitesi, Polonya’nın en ünlü özel teknik üniversitelerinden biridir. Üniversite hem Polonya hem de Avrupa öğretim standartlarını karşılamaktadır ve yüksek derecede sertifikalı 300 öğretmenden ve bilimsel kadroya ve geniş teknolojik tabana – çok sayıda laboratuvar ve atölye çalışmasından dolayı öğrenciler tarafından büyük beğeniyle karşılanmaktadır.

UE & M’nin dinamik gelişimi, sunulan öğretimin en üst seviyesi ve öğrencilerin aldığı bilginin disiplinler arası karakteri, pek çok işveren ve uzman tarafından değerlendirilmiş; bu değerlendirme sonucunda, 2014 yılında üniversitenin yüksek eğitim kalitesini teyit eden eyalet sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Üniversitenin didaktik ve idari merkezi Varşova’nın merkezinde bulunmaktadır ve engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına tam olarak uyarlanmış profesyonel teknolojilerle donatılmış atölyeleri ve laboratuvarlarına sahiptir.

Varşova Ekoloji ve Yönetim Üniversitesi’nde; konferanslar ve geziler düzenleyen 15 öğrenci araştırma kulübü; Sanal Akademik Kütüphaneye (Wirtualna Biblioteka Nauki) erişim imkanı veren Yayınevi ve Üniversite Kütüphanesi; Öğrenci festivalleri ve sanatsal eylemleri düzenleyen Öğrenci Hükümeti; Ayrıca bir Uluslararası İşbirliği Merkezi (International Cooperation Center) bulunmaktadır. Üniversite, ‘Erasmus Üniversitesi Şartı’nın sahiplerinden biridir. UE & M öğrencileri, kariyerlerinde Kariyer Bürosu tarafından desteklenmektedir.

Özellikle uluslararası öğrenciler için Uluslararası İşbirliği Ofisi bulunmaktadır. UE & M hem mezunlarımıza hem de Polonya üniversitelerinden mezun olan öğrencilere Polonya dil hazırlık kursları sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler için yurt seçeneği de bulunmaktadır.

Bölümleri ve Ücretleri

Program Adı

Süre (Sömestr)

Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç

Mimarlık

4 yıl

€4000

İç Mimarlık

3,5 yıl

€4780

İnşaat Mühendisliği

3,5 yıl

€3400

Çevre Koruma

3,5 yıl

€3100

Yönetim

3 yıl

€2740

Turizm Yönetimi

3 yıl

€2740

Uluslararası İşletme

3 yıl

€2740

Ticaret ve Lojistik

3 yıl

€2740

Yüksek Lisans Bölümleri ve Ücretleri

Program Adı

Süre (Sömestr)

Ücret (Yıl/Euro) ve Başlangıç

Mimarlık

1,5 yıl

€4200

İç Mimarlık

1,5 yıl

€4915

Çevre Koruma

1,5 yıl

€3220

Yönetim ve Ürün Mühendisliği

1,5 yıl

€3220


Polonya’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi