Varşova Ekonomi Üniversitesi, Polonya’da ekonomi alanında üniversite okumak isteyenlerin ilk terciklerinden biri olan üniversite (Szkola Glowna Handlowa Warszawie, SGH) 1906 yılında kurulmuştur ve ekonomi alanında eğitim veren Polonya’daki en eski ve köklü devlet üniversitesidir.

Varsova-Ekonomi-universitesi

Ekonomi ve sosyal bilimler alanlarında lisans, master ve doktora derecesinden farklı program seçenekleri sunan Varşova Ekonomi Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermektedir. Eğitim yılı boyunca birçok uluslararası toplantı, seminer, araştırma ve workshopa ev sahipliği yapan Varşova Ekonomi Üniversitesi 200’ün üzerinde üniversite ile iş birliği yapmaktadır.

Dünyada çapında ekonomi eğitimi veren 27 üniversite ve 60’dan fazla çok uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyesi olan Varşova Ekonomi Üniversitesi CEMS Master of International Management Programı’nı uygulamasıdır. Günümüzde, dünya çapında 35 farklı ülkeden 2500 den fazla genç mezun Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı Msc. Programı olarak gösterilen bu master programına katılmaktadır. Varşova Ekonomi Üniversitesi, Avrupa üniversiteleri sıralamasında 36. sırada yer almaktadır ve bu listede Polonya üniversiteleri arasında en yüksek sıralamaya sahiptir.

Varşova Ekonomi Üniversitesinin kampüsü, tarihi Varşova kentinin hemen merkezinde bulunmaktadır. Kampüste bulunan 5 modern binasıyla eğitim veren okul, yüzme havuzu, tırmanma duvarı, fitness salonu gibi tam donanımlı spor tesisleri, 1000 kişi kapasiteli yurt binası ve ekonomi alanında Polonya’nın en geniş kaynaklarını barındıran bir kütüphaneye sahiptir.

Varşova Ekonomi Üniversitesinin Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
Uluslararası Ekonomi (International Economics)64.000
Ekonomi ve Bilgi Sistemleri (Quantitative Methods in Economics and Information Systems)64.000
Yönetim (Management)64.000
Yüksek Lisans Programları
İleri data analizi (Advance Analytics – Big Data)43.600
Küresel İşletme, Finans ve Yönetim (Global Business, Finance and Governance)43.600
Uluslararası İşletme (International Business)43.600
Uluslararası Turizm ve Otel Endüstrisi (International Tourism, Hotel Industry and Leisure Services)43.600
Doktora Programları
Yönetim ve Ekonomi84.400

Polonya’da Üniversite detaylı bilgi


Polonya Üniversiteleri için tıkla