WASHINGTON

Washington, Amerika’nın Pasifik Kuzeybatı bölgesi denilen yerdedir. Eyaletin ismi Amerika’nın ilk başkanı George Washington’dan gelmektedir. Eyaletin kuzey sınırı Kanada’nın British Columbia bölgesiyledir. Oregon ile olan güney sınırını Columbia Nehri çizer. Popülasyon olarak Amerika’nın 13. büyük eyaletidir. Washington’da yaşayanların yaklaşık %60’ı Seattle metropol bölgesinde yaşar. Başkenti Olympia, en büyük kenti Seattle’dır.Eyalet daha çok doğal güzellikleri, tarım ve hayvancılıkta gelişmişliği ve Amerika’nın lider kereste üreticiliği alanında öne çıkar.Ancak teknolojinin çok gelişmiş olduğu ve Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri olan Seattle’da bu eyalette bulunur.Work and travel öğrencileri bu eyalette farklı şehirlere çeşitli işlerde çalışmak üzere giderler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %9.5
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$12.5
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$105

Seattle

Washington’ın en büyük kentidir.Nüfusu yaklaşık 660bindir.Ancak Seattle metropol alanında yaklaşık 3milyon 700bin insan yaşamaktadır.Amerika’nın en gelişmiş şehirlerinden birisidir.Work and travel öğrencileri bu şehrin dış kısımlarına veya yakın şehirlerine de çalışmaya gelirler.İzinli günlerin de veya gezme zamanların da bu şehirde dolaşılabilecek çok yer vardır.Aynı zamanda öğrenciler kolayca Kanada vizesi alıp yakındaki Vancouver şehrine de gezmeye gidebilirler.

Gezilecek yerler

Chihuly Garden and Glass,The Museum of Flight,Pike Place Market,Sky View Observatory,Kerry Park,Space Needle,The Seattle Arboretum,Pioneer Square,Fremont District,Aquarium,Boeing Factory,EMP Museum,Museum of History&Industry,Woodland Park Zoo,Seattle Art Museum,Downtown Waterfront.

Ulusal Park ve Ormanlar

Olympic National Park,Olympic National Forest,Gifford Pinchot National Forest,Mt. Rainier National Park,North Cascades National Park,Mt. Baker-Snoqualmie National Forest,Okanogan-Wenatchee National Forest,Colville National Forest.

Washington gezilecek yerler

Manito Park(Spokane),LeMay America’s Car Museum(Tacoma),Moran State Park(Olga),Mount St. Helens National Volcanic Monument(Amboy),San Juan Islands,Long Beach,Seabrook.