WEST VIRGINIA

West Virginia, Amerika’nın Güney bölgesi denilen yerinde kalan bir eyalettir.Başkenti ve en büyük şehir Charleston’dır. Aynı zamanda Appalachian bölgesinin tamamen içinde kalır. Mssissippi’den sonra kişi başı milli gelirin en düşük olduğu eyalettir. Az sayıda kişi yaşar, toplam olarak New York City’nin Manhattan ilçesinden biraz daha fazladır. Lakabı ‘Dağ Eyaleti’ olan ‘Mountain State’tir. Çok sayıda doğa akvititesi yapılabilecek bir eyalettir.Work and travel öğrencileri çok az sayıda olsa da buraya gelirler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %6
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret:$8.5-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $80-$100

Charleston-Huntington

West Virginia’nın en büyük 2 şehridir. Birbirlerine 1 saatlik mesafedelerdir. Bu eyalete gelen az sayıda work and travel öğrencilerinin neredeyse tamamı bu 2 şehre veya yakınlarına gelirler. Burada farklı farklı iş seçenekleri mevcuttur.

Gezilecek Yerler, Charleston-Huntington

Charleston: State Capitol, West Virginia State Museum, Culturel Center, Clay Center for the Arts and Sciences, Kanawha State Forest, Capitol Street, Midland Trail, Mountain Stage.

Huntington: Ritter Park, Pullman Square, Heritage Farm Museum and Village, Huntington Museum of Art, Museum of Radio and Technology, Harris Riverfornt Park, The Wild Ramp.