WISCONSIN

Wisconsin, Amerika’nın ortabatı denilen bölgesinde kalan bir eyalettir.Başkenti Madison, en büyük kenti Milwaukee’dir.Doğu sınırını en üstte kısa bir alan hariç St. Croix ve Mississippi Nehirleri çizer.Amerika’nın yüzölçümü olarak 23. ve popülasyon olarak 20. en büyük eyalettir.Popülasyon daha çok Wisconsin’in güney bölgesinde yoğunlaşmıştır.Kuzey bölgesi daha çok Ulusal Ormanlar ile kaplıdır.Yazları dahil hava sıcaklıkları 30 derecenin üstüne nadir çıkar, yazları ılık ve kışları soğuk bir havası vardır.Work and travel öğrencileri daha çok eyaletin güney kısımlarındaki şehirlere çeşitli işlerde çalışmak üzere gelirler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %5.5
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$8.5-$12.5
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$105

Milwaukee

Wisconsin’in en büyük ve Amerika’nın 31. en büyük şehridir. Eyaletin güneydoğu kısmında Michigan Gölünün yanına kurulmuş bir şehirdir.Turistik açıdan popüler şehirlerdendir.Chicago’ya yakın denebilecek bir mesafededir.Öğrenciler bu şehrin dış kısımlarına veya çevre şehirlere çeşitli işlerde çalışmak üzere gelirler.

Gezilecek Yerler

The Harley-Davidson Museum,Milwaukee’s Lakefront,The Milwaukee Art Museum,City Hall,Pabst Theatre and Pabst Mansion,The Greek Orthodox Church,Mitchell Park Conservatory,Milwaukee County Zoo,The Milwaukee Public Museum,Discovery World.

Wisconsin Gezilecek Yerler

Frank Lloyd Wright’s Perfect Counrty Home(Spring Green),Wisconsin State Capitol(Madison),Circus World Museum(Baraboo),The Dells of the Wisconsin River,Washington Island,Waterparks(Wisconsin Dells),Olbrich Botanical Gardens(Madison),Amnicon Falls State Park,Cave of the Mounds(Blue Mounds).