Work and Study Dubai programı ile İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda yasal olarak çalışabilirsiniz. Yaşam masraflarınızı karşılayabilir ve İngilizce pratik yapma şansını yakalarsınız.

Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi

Dubai’de dil eğitimi alan öğrencilere part time çalışma izni verilmektedir. Özellikle çok fazla turistin ziyaret ettiği Dubai’de İngilizce sıkça konuşulan bir dildir. Bilinenin aksine Arapça değil İngilizce daha aktif olarak kullanılmaktadır. Dubai, son derece kozmopolit ve yaşam standartları yüksek bir yerdir. Disiplinel çalışan herkes mutlaka kendisi için uygun bir iş bulmaktadır.

Dubai dil okulumuzda öğrencilerimize iş bulma konusunda destek veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Türkiye’de 4 saatlik mesafede olan Dubai, özellikle hizmet sektörüne yönelik alanlarda iş bulabileceğiniz bir yerdir.

Dubaide Çalışmak ve Maaş

Dubai Work and Study programında öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır ve öğrenciler ortalama saatlik 8-9 USD’lik bir kazanç elde etmektedir. Bulacağınız iş konusunda en belirleyici özellik ise İngilizce seviyenizdir. İngilizce seviyeniz ne kadar iyi ise o kadar güzel işler bulmanız mümkündür. Dubai diğer lokasyonlara göre daah ekonomik ve çalışma izni avantajıyla birçok öğrencinin tercihi olmaya başlamıştır.

Work and Study Dubai Başvuru Şartları

Dubai Work and Study programına katılmak için ekstra bir şart aranmamaktadır. Sadece İngilizceniz ne kadar iyiyse o kadar çabuk bir iş bulabilirsiniz.

Dubai’de ne tür işlerde çalışabilirim?

Dubai’de dil eğitimi alan öğrenciler genellikle; garsonluk, mağaza satış elemanı, kasiyerlik vb işlerde çalışabilmektedir. Fakat Dubai’de spesifik iş bulmak gibi bir şansınız da vardır. Mesela; Türkiye’de mühendislik yapan birisi bir şirketi geçmişi ve başarılarıyla etkilerse kalıcı bir iş bulması da söz konusudur.

Dubai’de konaklama ücretleri ne kadar

Dubai’de Work and Study yapan öğrenciler konaklamalarını okulumuz üzerinde alabilirler. Okulumuzun sunduğu konaklamalar haftalık olarak ortalama 200 USD civarlarındayken, dışardan bulunacak bir konaklama ise haftalık ortalama  USD civarlarındadır.

Programın Avantajları Neler?

Arap Yarımadasında yer alan Birleşik arap Emirliklerinin 7 emirliğinden biri olan Dubai’de farklı ülkelerden gelen insan topluluklarının sayısı oldukça fazladır ve ortak dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Özellikle İngilizce dil pratiği için çok fazla uygun ortamın olduğu Dubai’de eğitim alan öğrencilerin yasal çalışma izinlerinin olması ülkeyi cazip kılan diğer avantajı. Çalışarak hem Dubai’deki masraflarınızı karşılayabilir hemde ekstra İngilizce pratik yapma şansı elde edebilirsiniz.